Maciej Maleńczuk do Kukiza: Paweł, lecisz lotem koszącym. Za chwilę zawadzisz o brzozę

Muzyk ostro skrytykował Pawła Kukiza za jego polityczną działalność i uwagi na temat aborcji. - Nie mogę milczeć. Te wypowiedzi przelewają czarę goryczy - mówił Maleńczuk na antenie TVN24.

W programie "Wstajesz i weekend" Maciej Maleńczuk mówił m.in. o swoim nowym utworze "Fajnie", w którym komentuje sytuację polityczną w Polsce.

- Nie mogę milczeć. Czarę goryczy przelewają wypowiedzi Pawła Kukiza, mojego kolegi z dawnych lat, który zawsze wydawał mi się jednym z najbardziej wyszczekanych, inteligentnych, elokwentnych ludzi w polskim show biznesie. Ale kiedy tylko stanął w szeregu razem z tymi wszystkimi ludźmi w parlamencie, którzy żyją z gadania, okazuje się, że nie potrafi sklecić prostego zdania - mówił, tłumacząc, dlaczego zdecydował się na nagranie.

Muzyk odniósł się też do projektu zaostrzenia prawa aborcyjnego, który w czwartek odrzucił Sejm. - Przecież Paweł ma aż trzy córki, ja też mam trzy córki. Chcesz ograniczać im wolność, chcesz zaglądać im między nogi, chcesz się zastanawiać, z kim ona sypia? Przecież to są normalni ludzie, dorośli, niezależni. Mam wrażenie, że zwłaszcza Pawłowi Wiejska szkodzi - zwracał się do Kukiza, nawiązując do ostatnich wypowiedzi posła.

- Polityka to jeden wielki półśrodek i chodzenie na kompromisy. Oni mówią: "dobrze, z gwałtu może nie, z kazirodztwa może nie, ale już niepełnosprawne tak". Kto to wybiera? W pewnych rzeczach, w sprawach miłości, seksu, nie ma kompromisów. Ludzie idą na całość - podkreślił Meleńczuk. I zakończył: - Paweł, lecisz lotem koszącym. Za chwilę zawadzisz o brzozę.

 
Więcej o: