Profesor UW mówił po niemiecku, został pobity w tramwaju. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu

Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego został pobity w tramwaju, bo rozmawiał z kolegą po niemiecku. Teraz policja publikuje zdjęcia z monitoringu i szuka osób, które mogą mieć związek z atakiem.

Profesor Jerzy Kochanowski, wykładowca Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, został pobity w warszawskim tramwaju 8 września. Powód? Rozmawiał po niemiecku ze swoim kolegą, co nie spodobało się jednemu z pasażerów. "W odpowiedzi na pytanie 'dlaczego mam nie mówić po niemiecku?' wstał i pobił" - relacjonowała blogerka Katarzyna Czajka, która nagłośniła incydent.

Teraz policja opublikowała zdjęcia z monitoringu - kamery zarejestrowały wizerunek osób, które mogą mieć związek z pobiciem. Każdy, kto je rozpozna, jest proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Żytniej 36 (Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV).

Informacje można przekazać dzwoniąc na numer 22 60 394-5022 60 394-18, 22 60 398-34 lub 112 albo pisząc wiadomość na adres oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl.