PiS pęka przed kobietami. Partia odcina się od zakazu aborcji i wypowiedzi Waszczykowskiego

• Rzeczniczka PiS: Mamy świadomość tego, że czarny protest jest ważny
• Jej zdaniem PiS nie ma "nic wspólnego" z ustawą zakazującą aborcji
• Partia odcina się też od wypowiedzi szefa MSZ, nazywając ją "prywatną"

- Ani PiS, ani rząd nie ma z [projektem całkowicie zakazującym aborcji - red.] absolutnie nic wspólnego i źle się dzieje, że opozycja albo skrajne lewicowe organizacje próbują wmówić Polkom, że autorami tego projektu są politycy PiS - stwierdziła na konferencji Beata Mazurek, rzeczniczka klubu. Mazurek nazwała wypowiedź szefa MSZ "prywatną" i dodała: - Mamy świadomość tego, że wczorajsze marsze były ważne i wskazały na problem wywołany przez organizacje, które złożyły oba projekty do Sejmu. Rzeczniczka podkreśliła, że w klubie nie ma jednomyślności ws. projektu, więc "nie można mówić o tym, że PiS chce karania kobiet".

Dowiedz się więcej:

Jak rzeczniczka PiS odniosła się do słów szefa MSZ?

Witold Waszczykowski stwierdził, że demonstracja była "kpiną", a jej skala była "marginalna". Mazurek poinformowała, że była to "prywatna wypowiedź pana Waszczykowskiego". - Mamy świadomość tego, że wczorajsze marsze były ważne i były istotne, wskazujące na problem, który się w naszym kraju pojawił, problem wywołany przez organizacje, które złożyły oba projekty do Sejmu - skomentowała. Dodała jednak, że o sprawach ważnych "powinniśmy mówić na spokojnie, tutaj w Parlamencie". - Ulica nie jest dobrym miejscem do dyskusji - skwitowała.

Jaka jest opinia PiS ws zakazu aborcji?

Dzień po wielotysięcznych protestach w partii rządzącej nastąpiło wyraźne pęknięcie. - Ani PiS, ani rząd nie ma z tym absolutnie nic wspólnego i źle się dzieje, że opozycja albo skrajne lewicowe organizacje próbują wmówić Polkom, że autorami tego projektu są politycy PiS - mówiła rzeczniczka. Zastrzegła, że w sprawach światopoglądowych "nie było, nie ma i nie będzie dyscypliny głosowania". - Nie można mówić o tym, że my chcemy karania kobiet. Ja też jestem kobietą i absolutnie za rozwiązaniami, które będą karały kobiety, głosowała nie będę - zadeklarowała. Zdaniem Mazurek "osoby, które brały udział w marszu dały się ponieść emocjom narzuconym przez opozycję.

Więcej o:
Komentarze (383)
PiS pęka przed kobietami. Partia odcina się od zakazu aborcji i wypowiedzi Waszczykowskiego
Zaloguj się
 • stanislaw.sk

  0

  @jozbieszczad
  Rzecz nie w nazwie, bo przegłosowali go też "obywatele" z klubu sejmowego PiS mającego bezwzględną większość.Sprytnie wykorzystali zgłoszony przez fundację "PRO -prawo do życia", a nie opozycję projekt "stop aborcji" i przerobili go wg własnych potrzeb ideologicznych -->stopaborcji.pl/ przy cichym poparciu kleru.

 • stanislaw.sk

  0

  @geonly
  I w ten sposób pisowcy zmieniają temat dyskusji, bo to nie KARAĆ czy NIE KARAĆ było clou projektu ustawy " Stop aborcji": ale NALEŻY RODZIĆ WSZYSTKO, CO ZOSTAŁO ZASIANE, NIEWAŻNE ŻE Z GWAŁTU CZY NIEZDOLNYCH DO SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI! BADANIA PRENATALNE? PO CO TO KOMU?

 • johnparr1

  0

  Jakaś tam rzeczniczka była, jest i będzie gł..ą pi..ą

 • adawlo221

  Oceniono 2 razy 0

  widzicie jak się pisiory posrały w gacie przed 100 tyś kobiet. A gdzie karwa chłopy .Grzebią w jajcach zamiast wyjść na ulice choćby ze 3 mln. Kaczor zejdzie na atak serca ze strachu

 • sceptyk2009

  Oceniono 5 razy -1

  "PiS odcina się od Waszczykowskiego po słowach o Czarnym Proteście."

  ...to oficjalne stanowisko dla plebsu,
  a w rzeczywistości - "Witek, dobrze im
  przyłożyłeś, dostaniesz medal
  i zbawienie wieczne - tak trzymać".

 • pyffello114

  Oceniono 5 razy 1

  Pani rzecznik PiS-u jest uprzejma rżnąć głupa. Kobiety, demonstrując przeciwko tej ustawie przed siedzibą PiS-u na Nowogrodzkiej, doskonale wiedzą komu tę ustawę "zawdzięczają"

 • marekzy

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby nie ulica nie byłoby żadnej dyskusji w parlamencie. Ktoś widział jakąś dyskusję w parlamencie w ciągu ostatniego roku?

 • katolik1969

  Oceniono 5 razy -1

  a od kościelnych zboczeńców kiedy się odetne????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX