Episkopat oburzony strajkiem kobiet. Abp Jędraszewski o "czarnej Ewangelii", abp Hoser o "niemym krzyku"

Episkopat odpowiedział na Ogólnopolski Strajk Kobiet, zapraszając do wzięcia udziału w specjalnych modlitwach. W ich trakcie padły m.in. słowa o głoszeniu "czarnej Ewangelii".

W odpowiedzi na strajk kobiet, Konferencja Episkopatu Polski zapraszała do wzięcia udziału w "modlitwie o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci". Wierni byli zachęcani do przyjścia w białych strojach.

"Dzieci giną w ciszy"

Abp Henryk Hoser, który odprawił mszę w tej intencji na warszawskiej Pradze, mówił o tym, że "dzieci giną w ciszy".

- Ktoś nazwał to niemym krzykiem - tłumaczył.

- Tym dzieciom nie jest dane zobaczyć światła dziennego, doświadczyć miłości w tym życiu. Są zabite tam, gdzie miało być ich najbezpieczniejsze miejsce, pod sercem matki. Gdzie ich początek życia miał mieć dalszy ciąg, a nie miał - stwierdził duchowny.

"Bezczelność", Czarna Ewangelia"

W ostrzejszym tonie wypowiadał się abp Łodzi Marek Jędraszewski. Nawiązał do tego, że czarny protest w Piotrkowie Trybunalskim miał rozpocząć się pod pomnikiem Jana Pawła II.

- Kłamstwo nie zna granic bezczelności. A wszystko w imię haseł "moje ciało należy do mnie, ratujmy kobiety" - oburzał się.

- Chce się dziś głosić antyewangelię, chce się powiedzieć "czarną Ewangelię" (...) to co się dzieje, te czarne marsze są przerażającą, współczesną manifestacją cywilizacji śmierci - przywołuje jego słowa tvn24.pl.

Czarny poniedziałek - kobiety na ulicach polskich miast

W poniedziałek kobiety w całym kraju wyszły na ulice w ramach ogólnopolskiego strajku kobiet. To sprzeciw wobec zaostrzenia przepisów dot. ciąży. Projekt ustawy, który Sejm skierował do dalszych prac, wprowadza całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które zdecydują się przerwać ciążę.

Uczestniczki nie pojawiły się w pracy i na uczelniach, nie wykonują też domowych obowiązków. Więcej o wydarzeniach w wielu miastach Polski można przeczytać w naszej relacji >>>

Na co skazane będą Polki, jeśli projekt ten wejdzie w życie? Takie same regulacje - zainspirowane przez fanatycznych katolików i Kościół - funkcjonują już tutaj:

Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem

Więcej o:
Komentarze (1403)
Episkopat oburzony strajkiem kobiet. Abp Jędraszewski o "czarnej Ewangelii", abp Hoser o "niemym krzyku"
Zaloguj się
 • jkk59slezsko

  0

  Czy tych dwóch czubków głoszących nauki rydzykowego kościoła nienawiści długo jeszcze będzie cytowane ?
  Nie są warci splunięcia, albo, dla wierzących - można spuścić na nich zasłonę miłosierdzia.
  Miłosierdzia dla ich pychy, głupoty ale nie np. krwi na rękach ( Hoser).

 • adersytsrsfgdbchdhd

  0

  Trzeba być zupełnie nawiedzonym, żeby zygotę czy zarodek utożsamiać z człowiekiem. Przecież to jest dopiero zawiązek, niemający systemu nerwowego, niezdolny do odczuwania czegokolwiek. Czy jajko jest już kurą? Jeśli tak, należy kategorycznie zabronić gotowania jajek, bo wrzucanie żyjącej kury do wrzątku jest gorzej niż okrucieństwem!

 • sandiii

  Oceniono 1 raz 1

  religie to opium dla mas, zero logiki, żerowanie na najsłabszych, antagonizowanie ludzi.

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 0

  Te zboczone stare kawalery w sukienkach, niech zrobią porządek we własnych szeregach, a nie grzebią w majtkach i narządach rodnych kobiet. Wojtyła nauczył ich jak chronić zbrodniarzy pedofilów i bardzo im się to spodobało.

 • Bronisław Czuj

  Oceniono 2 razy 2

  Niech oni zajmą się uczeniem,od komentowania i oceny są czynniki do tego powołane, a nie ci samozwańczy szarlatani. Zabierają głos w sprawach o których nie maja zielonego pojęcia, oni nawet Boga chcą pouczać, czas pokazać gdzie jest ich miejsce i działać pod hasłem, pusta taca ratuje dusze kleru przed szatanem.

 • loneman

  Oceniono 7 razy -1

  Taak dzieci gina w ciszy, np w klasztorach w ktorych odkrywaja masowe groby noworodkow i nikt za to nigdy nie beknal bo to swiete krowy!! Nie oddali do adopcji jak radza swieckim matkom bo swietnie wiedza ze tak sie nie stanie i naiwna meczennica zostanie sama z problemem na cale zycie.

 • zunia10

  Oceniono 1 raz -1

  Wyszły diablice i trochę diabłów z piekła i grasują w Polsce. Będzie dużo miejsca w piekle dla oszalałych, zaślepionych żądzą władzy, szczególnie nad kobietami, polsko-katolickich fanatyków! Piekło serdecznie zaprasza!

 • Oceniono 2 razy 2

  Marzę by dożyć czasów gdy trzeba będzie zagłosować za likwidacją kościoła katolickiego i o zakazie publicznego wyrażania swych uczuć religijnych. Podpiszę się pod tym obiema rękoma i nogami. Religia to opium dla mas a już w naszym kraju to nie jest już narkotyk to zwykła choroba psychhiczna i to powinno być zakazane.

 • Ada Par

  Oceniono 5 razy -1

  Tyle krzywdy ludzkiej co ma kościół katolicki na sumieniu przez stulecia, to głowa mała...
  O jego obecnej polskiej odsłonie i wszechobecnej arogancji, pazerności, zachłanności, bezwzględności, to nawet szkoda gadać.
  Do tego dodajmy jeszcze zamiatanie pod dywan afer pedofilskich i związanych z "sierocińcami" prowadzonymi przez takie "siostry Bernadetty". Jak widać życie narodzone mniej jest dla nich warte niż to "poczęte".
  Hierarchowie kościółka głośno ryczą, bo owieczki im uciekają i nie będzie kogo strzyc. Amen

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX