Szef MSZ brnie w sprawie strajku kobiet. Saramonowicz odpowiada: "Powinien swoją zatroskaną mordę..."

Szef MSZ stwierdził, że dyskusji o aborcji nie należy "wyprowadzać na ulicę". Andrzej Saramonowicz przypomniał, że taka forma dyskusji nie przeszkadzała Waszczykowskiemu podczas miesięcznic smoleńskich.

- Wyprowadzanie dyskusji na ulice nie służy temu, aby rozmawiać o tak ważnym zagadnieniu jak życie i śmierć - stwierdził Witold Waszczykowski na konferencji prasowej. Był na niej pytany o swoją kpiącą wypowiedź z RMF FM. Oświadczył też: - Oczekujemy poważnych debat, nie oczekujemy happeningów, przebierania się i wytwarzania problemów w sposób sztucznych.

Na wypowiedź szefa MSZ zareagował scenarzysta i reżyser Andrzej Saramonowicz. Słowa Waszczykowskiemu przypominają filmowcowi o miesięcznicach smoleńskich, "które przez wiele lat na ulicach się działy, i wobec których Witold Waszczykowski nigdy nie zaprotestował".

"Myślę, że skoro Witoldowi Waszczykowskiemu to wówczas nie przeszkadzało, to i dziś swoją "zatroskaną" mordę powinien trzymać zamkniętą" - skwitował ostro.

Na dziś zaplanowano ogólnopolski strajk kobiet - jako wyraz sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Obywatelski projekt ustawy, który Sejm skierował do dalszych prac, wprowadza całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. 

Czytaj naszą relację ze strajku kobiet >>>

Zobacz też WIDEO: Czarny protest. Polki przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej

Więcej o:
Komentarze (356)
Szef MSZ brnie w sprawie strajku kobiet. Saramonowicz odpowiada: "Powinien swoją zatroskaną mordę..."
Zaloguj się
 • Ebba Rem

  0

  Jakże sprawdza się słuszne powiedzenie ś.p. Bartoszewskiego DYPLOMATOŁKI !!! DYPLOMATA KTÓRY NIE MA ANI KRZTY DYPLOMACJI BRAWO !

 • a.sz

  Oceniono 8 razy 2

  Każdy kto użył na tym forum obraźliwego słowa na ministra RP jest chamem z chamów bez kultury.
  Ten język nienawiści propagowany w Gazecie upoważnia mnie na "wirtualne naplucie" najpierw na słowa Saramanowicza a następnie na wszystkich którzy szczekają tak jak sfora spuszczona z łańcucha Redaktora Naczelnego.

 • mrjarwit

  Oceniono 3 razy -1

  Co otworzy tą głupią gębę to głupiej się odzywa! Konus! weź go na dywanik niech zacznie trochę myśleć jeżeli ma jeszcze jakieś zwoje mózgowe!!!

 • tepicpo

  Oceniono 3 razy -1

  repruktorki ,podoba mi się to określanie polskojęzycznej prasy . Ja mam jeszcze jedno, baba która chce się p.d. bez konsekwencji , to zwykła ....

 • baw3

  Oceniono 14 razy -2

  Gratulacje dla dyplomatoła. Otrzymał nominację do zaszytnego tytułu Idiota Miesiąca.

 • baw3

  Oceniono 9 razy -1

  Kolejny tytuł Idioty Miesiąca zdobyty, Gratulacje dla dyplomatoła.

 • kam.in

  Oceniono 14 razy -2

  Zapuszczają brody jak prawdziwi talibowie. Podświadome akcenty wybranych wzorców myślowych. Nie będą może paśli kóz ale na pewno łączy ich ultrareligijne podejście do życia ultrapatriarchalnego.

 • dzaga41

  Oceniono 12 razy -2

  100% racji

 • selena-0

  Oceniono 20 razy 0

  brawo Saramonowicz. To PIS przez całe lata chodził z moherami po ulicach. Te twarze pełne nienawiści, różance mieli do bicia, agresywny motłoch, i pisowskie bojówki . Tak żylismy całe 20 lat z tym prawicowym motłochem. Mam więcej niż pewnośc, ze wczoraj w Poznaniu rozróbę chcieli sprowokować zamaskowani kibole - bojówkarze partii rzadzacej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX