Strajk kobiet otrzymuje wsparcie z całego świata. Głosy solidarności z Palestyny, Nepalu, a nawet Syrii

Czarny protest organizowany jest we wszystkich większych miastach w Polsce, ale wsparcie dla strajkujących płynie z całego świata.

Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawiają się setki wpisów osób wspierających protest. Część z nich pochodzi z zagranicy - nie tylko bliskich nam, europejskich krajów, ale też odleglejszych zakątków świata.

Głosy solidarności spływają m.in. z Australii, Nepalu, Izraela i Stanów Zjednoczonych, ale też Jordanii, Chile i Palestyny, gdzie aborcja jest zakazana i karana więzieniem. Najbardziej poruszający wydaje się jednak głos mężczyzny, który pisze z oblężonego Aleppo w Syrii. 

Australia

Nowa Zelandia

Tak protestują dziewczyny w Wellington, fot. Facebook.comTak protestują dziewczyny w Wellington, fot. Facebook.com Tak protestują dziewczyny w Wellington, fot. Facebook.com

Palestyna

Nepal

Jordania

Syria

Chile

Indie

Izrael

USA

Włochy

Singapur

Niemcy

Turcja

Gibraltar

Na dziś zaplanowano ogólnopolski strajk kobiet - jako wyraz sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Obywatelski projekt ustawy, który Sejm skierował do dalszych prac, wprowadza całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. 

Strajkowi towarzyszy wiele różnych inicjatyw: m.in. manifestacje, happeningi, wiele organizacji organizuje dni otwarte; zaplanowano wspólne gotowanie, czytanie książek, plenerowe treningi. Więcej o wydarzeniach w wielu miastach Polski można przeczytać na stronie protestu.

Czytaj naszą relację ze strajku kobiet >>>

A TERAZ PRZECZYTAJ: W swoim kraju sprawiły, że mężczyźni zaczęli ich słuchać. Dziś mówią: Polki, możecie zrobić to samo!

WIDEO: Waszczykowski kpi z protestu kobiet. Dziennikarz zdumiony: "Pana zdaniem to zabawa?"

Waszczykowski kpi z protestu kobiet. Dziennikarz zdumiony: "Pana zdaniem to zabawa?"

Więcej o: