Strajk kobiet. Michał Żebrowski w nietypowej roli. Zastąpił pracownice swojego teatru

Kupujących bilety na spektakle Teatru 6. piętro czeka niemałe zdziwienie. Z okazji strajku kobiet, w zastępstwie pracownic, przy kasie zasiadł dziś dyrektor teatru Michał Żebrowski.

Na dziś zaplanowano ogólnopolski strajk kobiet - jako wyraz sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Obywatelski projekt ustawy, który Sejm skierował do dalszych prac, wprowadza całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji.

Uczestniczki zamierzają nie przyjść do pracy lub nie pójść na uczelnię, a jeśli nie pracują, powstrzymać się od domowych obowiązków. W strajku biorą udział także pracownice Teatru 6. piętro. Zastąpi je sam dyrektor sceny Michał Żebrowski. Aktor z okazji czarnego poniedziałku zajął się obsługą kasy w teatrze. - Tak się składa, że większość załogi to są panie, a ponieważ instytucja teatralna musi działać, to postanowiłem pójść do kasy - powiedział aktor na antenie TVN24.

Strajkowi towarzyszy wiele różnych inicjatyw: m.in. manifestacje, happeningi, wiele organizacji organizuje dni otwarte; zaplanowano wspólne gotowanie, czytanie książek, plenerowe treningi. Więcej o wydarzeniach w wielu miastach Polski można przeczytać na stronie protestu.

Czytaj naszą relację ze strajku kobiet >>>

Więcej o: