Zostawił w rzece psa z workiem kamieni na szyi. Wcześniej zwierzę było bite. Policja szuka sprawcy

• W okolicach Malborka znaleziono psa uwięzionego w wodzie• Zwierzę miało do szyi przywiązany worek z kostką brukową• Policja szuka sprawcy, a pies pilnie szuka nowego domu

Szczęściarz - takie imię otrzymał pies znaleziony w okolicy Malborka. Faktycznie miał ogromne szczęście. Prawdopodobnie gdyby pomoc przyszła jeszcze jeden dzień później, psiak by tego nie przeżył.

Przez 2-3 dni jeden z mieszkańców miejscowości Kamienica słyszał szczekanie, jednak był pewien, że ktoś przychodzi z psem na ryby. Prawda była straszna - przerażony pies stał w szuwarach, a do szyi miał przywiązany worek z kostką brukową i nie mógł się ruszyć. Funkcjonariusze policji i straży pożarnej musieli podpłynąć łódką, by uwolnić zwierzę. Gdy tylko dostali się na brzeg, zawieźli psiaka do weterynarza.

Pies był bity i żył na łańcuchu

Szczęściarz jest bardzo przestraszony, boi się gwałtownych ruchów, kuli się na samo podniesienie ręki. Jest też obolały i poraniony. Weterynarz nie miał wątpliwości - zwierzę musiało być bardzo bite i całe lata spędziło uwiązane na łańcuchu.

To jednak przyjazny pies, który bardzo potrzebuje nowego domu. Z relacji Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS, które zajmuje się Szczęściarzem, wynika, że psiak jest bardzo nieufny i wcześniej musiał mieszkać na dworze. W domu jest przestraszony, ale na zewnątrz jest łagodny, macha ogonem i czuje się pewniej niż w domu. "Szczęściarz nie zna niczego. Nie zna ulicy, spacerów. Miał bardzo złe życie" - podsumowuje Stowarzyszenie.

Policja szuka sprawcy

Psiak poszukuje domu, najlepiej z ogródkiem. Kontakt w tej sprawie można uzyskać pod numerem Stowarzyszenia REKS 666-386-567, adresem mailowym reks-malbork@wp.pl lub przez stronę na Facebooku . W komentarzach wiele osób deklaruje, że przekaże pieniądze na nagrodę dla osoby, która wskaże sprawcę. Łącznie zaoferowano już 1200 zł. Malborska policja prosi o kontakt osoby mające, które mogą pomóc w tej sprawie znęcania się nad zwierzęciem.

Więcej o: