Koniec "Teleexpressu"? Maciej Orłoś po 25 latach odchodzi z programu

• Maciej Orłoś nie będzie już prowadził "Teleexpressu" na antenie TVP• Dziennikarz był gospodarzem programu od 1991 roku • Od niedawna szefem redakcji "Teleexpressu" jest Klaudiusz Pobudzin

31 sierpnia Maciej Orłoś ma po raz ostatni poprowadzić "Teleexpress" - podał "Presserwis". Dziennikarz jest jednym z trzech prowadzących, wraz z Beatą Chmielowską-Olech (w programie od 2000 roku) i Martą Piasecką (od lipca 2016 roku, przeszła z Telewizji Republika).

Dowiedz się więcej:

Jakie jest stanowisko TVP?

"Telewizja Polska jest marką, pod której skrzydłami narodziło się wiele gwiazd. Jedną z nich jest Maciej Orłoś, który 25 lat temu dołączył do zespołu Teleexpressu. 31 sierpnia 2016 r. to ostatni dzień pracy redaktora Macieja Orłosia w tym programie.
Telewizja Polska jest wdzięczna Maciejowi Orłosiowi za jego zaangażowanie w tworzenie Teelexpressu w ciągu ostatniego ćwierćwiecza" - czytamy w oświadczeniu.

Kiedy powstał "Teleexpress"?

Program powstał w 1986 roku z inicjatywy Józefa Węgrzyna, który był także pomysłodawcą "Panoramy", konkursu Wiktory i pierwszej polskiej telenoweli "W Labiryncie". O popularności "Teleexpressu" może świadczyć fakt, że w Krynicy Morskiej ma nawet swoją ulicę.W przeszłości prowadzącymi byli m.in. Hanna Lis, Kinga Rusin, Tomasz Kamel i Jolanta Fajkowska.

Kim jest Maciej Orłoś?

Maciej Orłoś ukończył Akademię Teatralną, jednak z telewizją związał się jako prezenter i dziennikarz. Oprócz Teleexpressu prowadził też Wiadomości, Oko w oko, A to Polska właśnie! i wiele innych. Wśród dokonań aktorskich można wymienić m.in. seriale "Pogranicze w ogniu" i "Złotopolscy", ale też wiele mniejszych ról filmowych. Orłoś napisał też kilka książek dla dzieci. "Coraz częściej spotykam dorosłych ludzi, którzy mówią mi: Oglądam pana od dziecka! Myślę sobie: Boże, to już tak długo? Rzeczywiście, czuję się niemal jak domownik u tych najwierniejszych widzów 'Teleexpressu'" - mówił w rozmowie z weekend.gazeta.pl

Kim jest nowy szef programu?

Klaudiusz Pobudzin został na początku sierpnia nowym kierownikiem redakcji "Teleexpressu". Zastąpił na tym stanowisku Marka Walencika, który kierował redakcją od lutego. Pobudzin w Telewizji Polskiej pracował od połowy stycznia jako reporter "Wiadomości" TVP1. Wcześniej był związany m.in. z Telewizją Trwam.

Więcej o: