"Homoseksualizm = wczesna śmierć". Skandaliczna wystawa w Opocznie. Pojawiła się na prośbę posła PiS

Wiktoria Beczek
Burmistrz Opoczna na prośbę posła PiS bezpłatnie udostępnił grunt pod wystawę "Stop dewiacji". Przedstawione na niej treści oburzały mieszkańców miasta tak bardzo, że banery nie przetrwały doby.

Na prowizorycznym płocie ustawionym wokół pływalni w Opocznie, rozwieszono wystawę „Stop dewiacji” - poinformowała Nowoczesna Opoczno. Na banerach umieszczono treści na temat rzekomego związku homoseksualizmu z pedofilią, krótkiego życia osób LGBT, mnogości chorób i ogólnej szkodliwości orientacji innych niż heteroseksualna. 

Zdaniem organizatorów, "media głównego nurtu hamują debatę na temat homoseksualizmu, zasypując swoich odbiorców ckliwymi historyjkami o idealnych i nienagannych gejach, które nie mają w rzeczywistości nic wspólnego z prawdą na ich temat", a wystawa ma "zmienić ten niekorzystny trend".

"Mamy nadzieję, że nasza kampania uświadomi Polakom, że homoseksualizm jest zjawiskiem szkodliwym i niebezpiecznym nie tylko dla aktywnych homoseksualistów, ale także dla całego społeczeństwa" - czytamy.

Kaja Godek i poseł PiS

Za wystawą stoi powołana w tym roku Fundacja Życie i Rodzina (w KRS jako "Fundacja Dagor na rzecz życia i rodziny). Jedynym członkiem jej zarządu jest Kaja Godek, zasiadająca też w zarządzie Fundacji Pro – Prawo do Życia. Dotychczas Godek była znana jako zagorzała przeciwniczka przerywania ciąży.

Jak dowiadujemy się ze strony Rafała Kądzieli, burmistrza Opoczna, grunt pod wystawę został bezpłatnie użyczony na dwa tygodnie na prośbę posła PiS Roberta Telusa i przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego Marii Barbary Chomicz. Na stronie burmistrza pojawiają się kolejne wyrazy sprzeciwu mieszkańców Opoczna i nie tylko. Interweniuje też Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, które zwróciło się do Kądzieli o usunięcie wystawy z przestrzeni publicznej.

Jak poinformowała Fundacja przed południem, w nocy banery zostały odcięte od rusztowania i zabrane. "Jak widać, jedyną odpowiedzią zboczeńców i ich zwolenników na badania naukowe jest wandalizm" - czytamy w komunikacie. Fundacja ostrzega jednak: "Nie damy się zastraszyć i usunąć z przestrzeni publicznej, a homocenzurze mówimy głośne NIE".

Kłamstwa zamiast badań

Organizatorzy podkreślają, że banery przekazują odbiorcy informację "w krótki, rzeczowy i poparty licznymi badaniami naukowymi sposób". Dane te są w całości zaczerpnięte z badań Family Research Institute, organizacji Paula Camerona.

FRI jest w Stanach Zjednoczonych uważane za "grupę szerzącą nienawiść", a sam Cameron jest skompromitowany jako psycholog. Ze swoich szeregów ponad 30 lat temu usunęło go m.in. Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, a inne towarzystwa, naukowcy i branżowa prasa wielokrotnie się od niego odcinały.

Obsesja badacza

Skąd fiksacja Camerona zagadnieniem homoseksualizmu? Z jego wspomnień dowiadujemy się, że jako czteroletnie dziecko był zmuszony do seksu oralnego przez "brudnego mężczyznę". Rok później molestowania Camerona dopuściła się nieznana kobieta. "Tę sytuację wspominam z czułością (...) Mam znacznie bardziej pozytywne doświadczenia z kobietami. Myślę, że to było raczej przyjemne doświadczenie" - mówił.

Profesor James K. Cole z Uniwersytetu w Nebrasce, gdzie przez jakiś czas Cameron był zatrudniony, uważa, że ten ma obsesję na temat homoseksualizmu i przejawia pewnego rodzaju fascynację tym tematem.

 

Więcej o:
Komentarze (320)
"Homoseksualizm = wczesna śmierć". Skandaliczna wystawa w Opocznie. Pojawiła się na prośbę posła PiS
Zaloguj się
 • w-al

  Oceniono 3 razy -1

  Pani Godek? No to wszystko jasne!

 • jan1270

  Oceniono 4 razy 0

  A kiedy powstanie wystawa o zboczeńcach z pisu Kaczyński,Macierewicz itp.

 • Anna Kaszuba

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem kobieta. Od 5 lat mam tę samą partnerkę. Nie podejmuję (i nigdy nie podejmowałam) żadnych ryzykownych zachowań seksualnych. Jestem też zdrowa i od lat jestem honorowym dawcą krwi, którą regularnie oddaję. Płacimy podatki, normalnie pracujemy, mamy dwa psy i jesteśmy bardzo szczęśliwe. Nikogo nie krzywdzimy, wręcz często innym pomagamy. Dlaczego ktoś ma prawo krzywdzić nas? I to na podstawie kłamstw i oszczerstw. Nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka- gdyby każdy o tym pamiętał i żył wedle tej reguły, wszystkim byłoby lepiej.

 • koll11

  Oceniono 7 razy 1

  tylko zerknalem na artykul nie mam zamiaru czytac tych bzdur i tak wiem o co w nim chodzi.Nie o zadne fakty tyxlko Pisowska ,ciemna nienawisc.Sa jakies badania ze geje zyja kroicej?nawet gdy tak jest to niema napewno sredniej duzej roznicy.Wynika moze z faktu ryzyka.Ale moze gdy sa szczesliwi to nikomu do tego.DLACZEGO PIS NIE OBURZA SIE NA TO CO NAPRAWDE ZABIJA MILIONY NP. NA OTYLOSC,OBZARSTWO;ALKOHOL;PAPIEROSY;W TYM JEST OPIERO MNOGOSC CHOROB,MILIONY CHORUJA UMIERAJA :zE PARE GEJOW UMRZE ROK CZY WIECEJ WCZESNIEJ TO NIC W POROWNANIU ZE SPOSOBEM ZYCIA HETERO

 • Bartek Boczek

  Oceniono 2 razy 2

  Nie zgodze sie,ze "homoseksualizm=wczesna smierc.Ksieza biskupi zyja baaardzo dlugo...

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 1

  Pisiory to maniacy seksualni. Jak klechy. Głodnemu chleb na myśli.

 • have2trust

  Oceniono 3 razy 3

  Przedwczesna smierc LGBT? Juz "polemizujem" z nasza "yntelygencja polytycznej lepszego szortu".

  LGBT= czystosc, dbalosc, porzadek, kreatywnosc, lepsze odzywianie, mniej albo wcale wodki.
  Pisiory=brudasy, prostaki, chlejusy na potege i jaracze petow, zle odrzywianie typu - boczus, salcesonik, kaszana i tandetne kielbasiory.

  To nie geje leza w Polsce na cmenatrzu w wieku 55lat. Idzcie na space i popatrzcie.. Drogie zacofane borsuki z Pisu - wasze madrosci przerastaja samego Konfucjusza, jestescie najmadzrejsi w calej UE, wkrotce bedziecie rzadzic UE i calymi Niemcami. Naprawde! :D

 • Mirek Kornaszewski

  Oceniono 2 razy 2

  Poziom intelektualny tej "wystawy" niebywale żenujący. Z głupotą na takim poziomie nie da się dyskutować.

 • Wzburzony Kisiel

  0

  "Większość niedożywa 65 r. ż."- jak ktoś się puka po kątach, to nic dziwnego i niema różnicy z kim gej, nie gej- w końcu coś złapie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX