Mały husky omdlewał i toczył pianę z pyska. Straż Miejska w ostatniej chwili uwolniła psa z nagrzanego auta

Gdyby nie zdecydowana reakcja strażników miejskich, zwierzę by nie przeżyło. Uwięziony w nagrzanym aucie psiak omdlewał i lada chwila mógł zdechnąć.

Ostatni weekend lata, temperatura dochodząca do 30 st. Na parkingu marketu w Świdniku stało auto, a w nim młody pies w typie husky. Szybka była uchylona na pół centymetra, to za mało by mógł swobodnie oddychać w nagrzanej puszce.

Zareagował jeden z klientów i zawiadomił straż miejską. Gdy przyjechali, pies już konał - omdlewał, a z pyska toczyła mu się piana. Strażnicy zdecydowali, że wybiją szybę.

Pomoc w ostatniej chwili

Na zwierzaka czekała woda przyniesiona przez pracownika marketu. Na miejsce przyjechał także lekarz weterynarii, który stwierdził skrajne wyczerpanie. - Jego zdaniem pomoc przyszła w ostatniej chwili - powiedział komendant Straży Miejskiej w Świdniku w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Pies trafił pod opiekę weterynarza, a samochód został odholowany.Jak podaje "Kurier Lubelski", właściciel psa i auta zgłosił się do Straży Miejskiej. Został jednak poinformowany, że jego sprawę prowadzi już policja. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu do 3 lat więzienia. 

 

Komentarze (6)
Mały husky omdlewał i toczył pianę z pyska. Straż Miejska w ostatniej chwili uwolniła psa z nagrzanego auta
Zaloguj się
 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 5 razy 1

  Zeby posiedzial choc miesiac - juz bylaby to jakas kara....

 • Anna Tybura

  Oceniono 4 razy 4

  Tuman niech sam posiedzi w takim aucie pare godzin. Dopóki nie zmienią się kary bezmózgi nigdy się nie nauczą 😡

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 11 razy -1

  Nie "zdechnąć", tylko "umrzeć" albo "paść". Słowo "zdechnąć" jest nacechowane. Dla tych, którzy upierają się przy kolosalnej różnicy między wartością życia ludzkiego i nie-ludzkiego, zostaje "paść" jako bardziej neutralne i odnoszące się konkretnie do zwierząt określenie śmierci.

 • q-ku

  Oceniono 5 razy 1

  zabrał psa "nad morze"

  za skrajną głupotę powinna być zasada obowiązku sterylizacji, żeby taki nie rozmnażał w narodzie polskim genów idiotyzmu

 • fotoma7

  Oceniono 5 razy 1

  Brawo Straż Miejska. Tak Trzymać. Tym bardziej, że fotoradary się skończyły i jakoś trzeba na siebie zarobić.

 • skapare

  Oceniono 18 razy 0

  Pies " lada chwila mógł zdechnąć"
  Pies mógł umrzeć.
  ZDYCHAJĄ bestie, które mordują, czy znęcają się nad dziećmi i zwierzętami!.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX