19-letni youtuber w jeden dzień zebrał 325 tys. złotych, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom

Rezigiusz ma 19 lat, zajmuje się graniem i jest w tym tak dobry, że ogląda go kilka milionów osób. Chłopak zorganizował akcję charytatywną i zebrał ponad 325 tys. zł. dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Youtuber Rezigiusz od kilku lat zajmuje się... graniem w gry. Dla wielu może to brzmieć banalnie, jednak nastolatek z Wodzisławia Śląskiego zebrał na swoim kanale ponad dwa miliony subskrybentów i ponad 1,2 mln fanów na Facebooku. Swoją popularność przekuwa na realne zarobki, ale wykorzystuje ją także, by pomagać innym.

W ramach akcji charytatywnej ReZimy Dobrem sprzedawał gadżety, a zysk przekazał Górnośląskiemu Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Udało się zebrać naprawdę niemałą kwotę - ponad 325 tysięcy złotych. Co więcej, pieniądze zostały zebrane w ciągu 24 godzin, 1 czerwca tego roku.

Jak informuje katowice.wyborcza.pl za pieniądze od youtubera ufundowany zostanie pierwszy w Polsce przyszpitalny rehabilitacyjny plac zabaw. Znajdą się tam m.in. huśtawki dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich i przyrządy do ćwiczeń równowagi.