Sekretarka ze szkoły w Łukowie skazana za handel narkotykami. 23 zarzuty, 1,5 roku więzienia

• Kobieta usłyszała łącznie 23 zarzuty, przyznała się do winy i wyraziła skruchę • Dostała karę więzienia, grzywnę i straciła pieniądze zarobione na narkotykach• Ani oskarżona, ani jej obrońcy nie stawili się na ogłoszeniu wyroku

26-letnia Dorota P., sekretarka (dziś już była) w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie w województwie lubelskim, została skazana za posiadanie narkotyków i handel nimi. Usłyszała łącznie 23 zarzuty. Kobieta przyznała się do winy i wyraziła skruchę. Postanowiła pójść na układ z prokuratorem i skorzystała z możliwości dobrowolnego poddania się karze - pisze portal www.lublin112.pl.

Zarobione pieniądze przepadły

Dorota P. dostała 1,5 roku więzienia, a także grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd orzekł przepadek ponad 30 tysięcy złotych uzyskanych przez nią z handlu narkotykami. Na ogłoszeniu wyroku nie stawiła się ani oskarżona, ani jej obrońcy. 

Staranowała policyjne auto

Sprawa ma początek w kwietniu ubiegłego roku. W Wielki Czwartek w Łukowie policjanci próbowali zatrzymać do kontroli auto, którym jechała Dorota P. Gdy zobaczyła funkcjonariuszy, staranowała policyjny radiowóz i zaczęła uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Kobieta wyrzuciła przez okno samochodu puszkę. 

Policjanci zatrzymali kobietę kilka minut później. Znaleźli przy niej amfetaminę, z której można byłoby zrobić 600 porcji narkotyku do sprzedaży. Po zbadaniu zawartości puszki okazało się, że w niej również były narkotyki. O zatrzymaniu Doroty P. pisaliśmy TUTAJ>>>

Kobieta trafiła wtedy do tymczasowego aresztu. Opuściła go w październiku. Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy prokurator albo obrońcy będą się od niego odwoływać.