Firma sprzątająca wkracza na nowy rynek. Teraz produkuje kije baseballowe ze znakiem Polski Walczącej

Kij baseballowy z Małym Powstańcem, symbolem Polski Walczącej i husarią. Na pomysł produkcji takiego sprzętu wpadła firma... sprzątająca.

Firma Fenix Corporation zajmuje się wszelkiego rodzaju sprzątaniem - od usług domowych po mycie dachów i usuwanie graffiti. Fenix od niedawna oferuję jeszcze jedną usługę, nie do końca zgodną z profilem dotychczasowej działalności. Chodzi o produkcję kijów baseballowych z dowolnym wzorem. 

O kijach szybko zrobiło się głośno właśnie ze względu na wzory. Znajdziemy na nich wizerunek Małego Powstańca, symbol Polski Walczącej, husarią i żołnierzami. 

Na sprawę zwróciła uwagę m.in. Ewa Wanat. Poinformowała przy tym, że o produkcji kijów wiedzą już spadkobiercy autora pomnika Małego Powstańca, rzeźbiarza Jerzego Jarnuszkiewicza. Dziennikarka przypomniała również, że znak Polski Walczącej jest zastrzeżony ustawą.

O użycie wzorów spytaliśmy producentów kijów. - My robimy to, co klient sobie zażyczy - skomentował przedstawiciel firmy w rozmowie z Gazeta.pl. Jednocześnie zastrzegł, że firma Fenix Corporation "nie jest właścicielem tych wzorów". 

Zapytaliśmy więc o kije, które rozdawano 31 lipca w Szczecinie. Takie wydarzenie promujące można zobaczyć na jednej z licznych stron firmy na Facebooku. Mimo, że widnieje tam zdjęcie kija z nadrukowanym symbolem Polski Walczącej, przedstawiciel Fenixa zaprzeczył, by użyto wówczas tego znaku. 

Na Facebooku znalazło się również oświadczenie, w którym firma informuje, że kije baseballowe nie są imitacją i nie podlegają pod ustawę o broni i amunicji. "Oznacza to, że z tym kijem można stanąć pod komisariatem,a policjant nawet pouczenia nie może dać za posiadanie go" - instruuje administrator strony.  
 

Bóg, Bluza, Ojczyzna. Skąd wzięła się moda na patriotyczną odzież i gadżety? >>>

Komentarze (85)
Firma sprzątająca wkracza na nowy rynek. Teraz produkuje kije baseballowe ze znakiem Polski Walczącej
Zaloguj się
 • szczypior0021

  0

  Www.fenixcorporation.pl

 • yuo7leo9

  Oceniono 9 razy -1

  Urocze! Zwłaszcza kije bejsbolowe dla dzieci. Proponuję małe gilotynki z orłem białym w koronie, szubieniczki z żołnierzykami wyklętymi, albo topór z Matką Boską Częstochowską! Witamy w Polsce 2016

 • mmichal

  Oceniono 10 razy 0

  Tja... Patiotyczne. No rzeczywiscie... Patiotyczne... Firma sprzatajaca czerepy od srodka. Noe wiedzialem ze bejzbole tez sluza do sprzatania. Ale oni maja pewnie na mysli takich jak ja, jak Ty, jak ona. Tak w latach 30 zeszlego wieku powstawalo ss gestapo i hitlerjugend.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy -4

  @Grzegorz Modrzewski
  Najpierw go trzeba będzie przetestować na miesiączkach prezesa i na sepleniącym nawiedzonym moherze wołającym: " - gdzie jest krzyś?!"

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy -5

  @a.k.traper
  „Jak nie pasuje ci rzekomo staroświecka PRZYZWOITOŚĆ to może:
  etyczność,
  godziwość,
  grzeczność,
  kurtuazyjność,
  moralność,
  obyczajność,
  porządność,
  prawość,
  rzetelność,
  słowność,
  solidność,
  sumienność,
  szlachetność,
  takt,
  uczciwość,
  układność,
  uprzejmość,
  zacność,
  nieskazitelność,
  prostolinijność,
  sumienie,
  zasady; itp

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy -5

  @simona_gwizdziel
  Już premier Szydło wpisując się do księgi pamiątkowej Parlamentu Europejskiego miała kłopoty z ortografią pisząc: "Polskiego " zamiast "polskiego".
  --> pbs.twimg.com/media/CZEJydxW8AAAW2P.jpg:large

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 15 razy -1

  Chyba Einstein zapytany jaką bronią toczyć się będzie trzecią wojnę światową odpowiedział, że nie wie lecz czwarta będzie na maczugi. Namiastkę, z właściwymi nadrukami, właśnie zaczęto rozprowadzać, w sam raz dla bojówki Macierewicza.

 • ulanzalasem

  Oceniono 14 razy 0

  Sracz i "narodowcy"...przecież wszystko się zgadza, nie rozumiem co tutaj niby nie tak xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX