Firma sprzątająca wkracza na nowy rynek. Teraz produkuje kije baseballowe ze znakiem Polski Walczącej

Kij baseballowy z Małym Powstańcem, symbolem Polski Walczącej i husarią. Na pomysł produkcji takiego sprzętu wpadła firma... sprzątająca.

Firma Fenix Corporation zajmuje się wszelkiego rodzaju sprzątaniem - od usług domowych po mycie dachów i usuwanie graffiti. Fenix od niedawna oferuję jeszcze jedną usługę, nie do końca zgodną z profilem dotychczasowej działalności. Chodzi o produkcję kijów baseballowych z dowolnym wzorem. 

O kijach szybko zrobiło się głośno właśnie ze względu na wzory. Znajdziemy na nich wizerunek Małego Powstańca, symbol Polski Walczącej, husarią i żołnierzami

Na sprawę zwróciła uwagę m.in. Ewa Wanat. Poinformowała przy tym, że o produkcji kijów wiedzą już spadkobiercy autora pomnika Małego Powstańca, rzeźbiarza Jerzego Jarnuszkiewicza. Dziennikarka przypomniała również, że znak Polski Walczącej jest zastrzeżony ustawą.

O użycie wzorów spytaliśmy producentów kijów. - My robimy to, co klient sobie zażyczy - skomentował przedstawiciel firmy w rozmowie z Gazeta.pl. Jednocześnie zastrzegł, że firma Fenix Corporation "nie jest właścicielem tych wzorów". 

Zapytaliśmy więc o kije, które rozdawano 31 lipca w Szczecinie. Takie wydarzenie promujące można zobaczyć na jednej z licznych stron firmy na Facebooku. Mimo, że widnieje tam zdjęcie kija z nadrukowanym symbolem Polski Walczącej, przedstawiciel Fenixa zaprzeczył, by użyto wówczas tego znaku. 

Na Facebooku znalazło się również oświadczenie, w którym firma informuje, że kije baseballowe nie są imitacją i nie podlegają pod ustawę o broni i amunicji. "Oznacza to, że z tym kijem można stanąć pod komisariatem,a policjant nawet pouczenia nie może dać za posiadanie go" - instruuje administrator strony.  
 

Bóg, Bluza, Ojczyzna. Skąd wzięła się moda na patriotyczną odzież i gadżety? >>>