Kto zostanie prezesem TVP? Jest pierwszy chętny. Mariusz Max Kolonko rozważa start w konkursie

• Mariusz Max Kolonko rozważa start w konkursie na prezesa TVP• Do 15 października stanowisko to obejmuje Jacek Kurski• Kolonko od wczesnych lat 90. był amerykańskim korespondentem TVP

Rady Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Kilka godzin później Rada... zmieniła swoją decyzję. I tak Jacek Kurski pozostał prezesem TVP do 15 października, czyli do dnia rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. - Mamy nadzieję, że prezes Kurski... Zachęcamy jego oraz inne osoby do wzięcia udziału w konkursie. Myślę, że jak każdy uczestnik konkursu ma szansę go wygrać - mówił Krzysztof Czabański po posiedzeniu.

Jego słowa wziął sobie do serca Mariusz Max Kolonko i poinformował na Twitterze, że rozważa start w konkursie. We wpisie (prawdopodobnie) zawarł też propozycję, jak konkurs powinien przebiegać. Przesłuchania kandydatów powinny być transmitowane live w TVP, a publiczność powinna głosować SMS-ami na najlepszego z pretendentów. 

Mariusz Max Kolonko od wczesnych lat 90. był amerykańskim korespondentem polskiej telewizji. Zaczynał jako współpracownik "Panoramy", ale niedługo później jego materiały i reportaże pojawiały się także w innych programach TVP i innych stacjach telewizyjnych.

W 2004, wówczas jako korespondent "Wiadomości" w USA, znalazł się w pierwszej czwórce najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Jego amerykański styl stał się bardzo rozpoznawalny, a słowa, którymi kończył swoje materiały weszły niemal do codziennego użytku. Najczęściej było to: "Mariusz Max Kolonko, Boston, Massachusetts".

 

 

Od 2005 roku Kolonko współpracował z TVN, wydał książę i był felietonistą m.in. w "Newsweeku" i "Super Expressie". Później jego gwiada zdecydowanie przygasła. Wrócił w 2012 roku z kanałem na YouTube, gdzie w programie "Mówię jak jest" komentuje bieżące wydarzenia z Polski i świata.

Czy Kolonko powie jak... ma być w Telewizji Polskiej? To okaże się już w październiku.