Karuzela w wesołym miasteczku runęła na ziemię. Trzy kobiety ranne, obsługa była pijana

• Karuzela runęła w lunaparku w Szreńsku koło Mławy• Trzy ranne kobiety trafiły do szpitali, jedna z nich ma obrażenia żeber• Dwóch mężczyzn obsługujących karuzelę było nietrzeźwych

Dwaj nietrzeźwi pracownicy obsługiwali wczoraj wieczorem karuzelę podczas festynu w Szreńsku koło Mławy. W pewnym momencie karuzela ustawiona na boisku złamała się przy podstawie i runęła na ziemię. Bawiło się na niej kilka osób.

Pierwsze informacje o wypadku były tak dramatyczne, że na miejsce wysłano nie tylko karetki pogotowia, ale i śmigłowiec. Ostatecznie został on jednak zawrócony. Ranne zostały dwie nastolatki i 28-latka. Trafiły do szpitali. Najciężej ranna jest 28-latka, która ma obrażenia żeber.

Obsługa z promilami

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn obsługujących karuzelę. Jeden miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, drugi - powyżej promila. Karuzela była częścią wesołego miasteczka należącego do prywatnej firmy z Łodzi. Policja zatrzymała także właściciela lunaparku.

Za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.