Poseł Pięta znów szokuje na Twitterze. Tym razem porównał KOD i "Wyborczą" do... Hitlera

• Stanisław Pięta odpowiedział na wpis KOD-u na Twitterze• W komentarzu porównał on KOD i "GW" do Hitlera i komunistów

"Godzina 'W' nigdy nie była godziną 'zgody'. Najpierw była 'niezgoda' z Hitlerem, potem z komunistami.Teraz jest z Komitetem Obrony Demokracji i 'Gazetą Wyborczą'" - napisał poseł Stanisław Pięta na Twitterze. 

Pięta nie po raz pierwszy zbudza kontrowersje swoimi wypowiedziami. W ubiegłym tygodniu komentował możliwość dopisania do apelu pamięci 1. sierpnia nazwiska Władysława Bartoszewskiego. - Jego wyjście z powodów zdrowotnych z obozu koncentracyjnego to zaskakująca historia - mówił, sugerując, że Bartoszewski kolaborował z nazistami.  

 "Hucpa WOŚP"

Również wpisy posła na Twitterze nierzadko są obliczone na wzbudzenie zainteresowania. "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - pisał przed ostatnim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Gdy policzono, że Orkiestra zebrała ponad 72 mln zł, Jurek Owsiak dziękował posłowi. Jak stwierdził, wielu ludzi właśnie po deklaracjach polityka PiS przekazywało pieniądze Orkiestrze. W uznaniu zasług dla polityka Prawa i Sprawiedliwości przygotowano... "bardzo piękny, zrobiony ręką artysty"... pumeks.

Adam Mickiewicz w PiS

W poprzednich latach poseł na Twitterze chwali władze Ugandy za karanie homoseksualistów, pisał, że "kupić 'Gazetę Wyborczą' (...), to jakby napluć na groby ofiar UB" i oceniał, że gdyby Adam Mickiewicz żył "wstąpiłby do PiS, a o prezesie napisał epos". "Kto nie popiera PiS, to zdrajca, kretyn albo niedostatecznie poinformowany w najłagodniejszym przypadku" - pisał również.