Nikt przed nim tego nie zrobił. Kaskader skoczył bez spadochronu z wysokości 8 km [WIDEO]

1. 42-letni Luke Aikins skoczył bez spadochronu z wysokości 8 km 2. To największa wysokość, z jakiej kiedykolwiek ktoś skakał w ten sposób 3. Aikins cały i zdrów wylądował w specjalnej sieci. Skok na żywo pokazywała TV

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasAmerykanin Luke Aikins o 2 w nocy polskiego czasu skoczył z wysokości 8 km. Robił to wiele razy, ale tym razem nie miał spadochronu.

42-latkowi z początku w locie towarzyszyło trzech innych skoczków, oni jednak w pewnym momencie otworzyli spadochrony i Aikins dalej szybował już sam. Śmiałek zgodnie z planem wpadł w specjalnie przygotowaną sieć o powierzchni jednej trzeciej boiska piłkarskiego, rozpiętej na wysokości dwudziestego piętra.

Wszystko działo się na kalifornijskiej pustyni, a sam lot trwał około dwóch minut. Lądowanie przebiegło bez problemów, już po chwili Aikins wstał, aby uściskać żonę i członków swojej ekipy. Cały wyczyn na żywo pokazywała Fox TV.

Miał wziąć spadochron

Jak podała agencja AP, przed wejściem do samolotu Aikins powiedział, że polecono mu na wszelki wypadek mieć ze sobą spadochron. Tuż przed samym skokiem, gdy samolot wzniósł się na wysokość 8 km, kaskader powiedział jednak, że wymóg został zniesiony i ostatecznie skoczył bez spadochronu.

42-letni śmiałek wykonał do tej pory osiemnaście tysięcy skoków spadochronowych. Pracował jako kaskader przy filmach takich jak "Iron Man 3" oraz szkolił innych skoczków.

A TERAZ ZOBACZ: Fiński kaskader skoczył z wysokości 4000 metrów bez spadochronu

Zobacz wideo