"Wygrała ta partia, więc morda w kubeł". Nadal wierzycie w obiektywizm w TVP? Przeczytajcie TO

"Wygrała ta partia, więc trzeba się pogodzić i morda w kubeł" - tłumaczy Marcin Wolski w rozmowie z "DGP". Wybraliśmy siedem cytatów z wywiadu.

Marcin Wolski, dawniej satyryk, a dziś dyrektor telewizyjnej Dwójki, udzielił wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Rozmowa jest pełna kontrowersyjnych wypowiedzi Wolskiego. Oto kilka z nich.

 O wykluczeniu w czasach rządów PO:

Całkowita blokada. Byłem przekonany, że pewnie gdybym wpadł pod tramwaj, umarł, to słowem by o mnie nie wspomniano (...) poprzednia epoka, jeśli idzie o wykluczanie inaczej myślących, nie była porównywalna z żadną inną, włącznie z czasami dziadka Gomułki (...) Naprawdę czułem się Żydem w III Rzeszy.

O tych, którzy nie zgadzają się z polityką PiS:

Zasady są proste: były wybory, wygrała ta partia, więc trzeba się pogodzić i morda w kubeł.

O ekipie rządzącej:

Podejrzewam, że mamy najlepszą ekipę rządzącą od czasów Stefana Batorego, lepszą niż Piłsudskiego. A o dlatego, że Jarosław Kaczyński jest jedynym politykiem w tym cywilizowanym świecie, który ma wizję, co więcej - wizję niedogmatyczną.

O możliwości zatrudnieniu Jacka Federowicza:

Miałbym jedną wątpliwość optyczną (...) troszeczkę się zestarzał. Źle wygląda, po prostu.

O słowach 'Owsiaki i inne glisty ludzkie':

Miało być owsiki. Korekta zmieniła (...) Jednak nawet nazwanie kogoś owsikiem i inną glistą ludzką jest czym innym niż plucie na groby, niż tekst 'wypatroszyć Kaczora' czy żart w rodzaju, że 'Jarosław żyje z mamusią'.

O usłużności wobec władzy:

Ja jestem lojalny wobec idei, którą reprezentuje obecna władza. Nie uważam się za człowieka partyjnego, tylko za człowieka idei. I tak się składa, że ta ekipa jest najbliższa moim ideom, które kształtowały się wiele lat.

 O ideologicznej telewizji:

Dwójka powinna spełniać nie rolę ideologiczną, bo od tego ewentualnie jest TVP Info lecz rolę kulturotwórczą.

 

Więcej o:
Komentarze (262)
"Wygrała ta partia, więc morda w kubeł". Nadal wierzycie w obiektywizm w TVP? Przeczytajcie TO
Zaloguj się
 • Milena Noat

  0

  Z wdzięczności za hymn do Wolski i Wolaków odśpiewany przez prezesa zawsze dziewicę, Wolski świadczy teraz dobrej zmianie usługi lizania dolnej części pleców.
  Smacznego panie wolski.

 • Damian Mateja

  0

  co tu komentować cała jego telewizja będzie wyglądać jak jego pożal satyryczny program w tyle wizji -satyra osiągnęła dno i TVP 2 też osiągnie wkrótce to samo

 • Urszula Marciniak

  0

  Jeżeli się panu pan Federowicz nie podoba, proszę zatrudnić pana Terleckiego. Wygląda lepiej? Nie lubię pana panie Wolski więc "morda w kubeł" bo nie mam ochoty pana słuchać. Widzieć też nie chcę...

 • Urszula Marciniak

  0

  Jeżeli się panu pan Federowicz nie podoba, proszę zatrudnić pana Terleckiego. Wygląda lepiej? Nie lubię pana panie Wolski więc "morda w kubeł" bo nie mam ochoty pana słuchać. Widzieć też nie chcę...

 • marti-32

  0

  hahaha człowiek żyjący ideą... socjalistyczno/bolszewicko/komunistyczną... przecież wyśmiewał zmiany demokratyczne w Polsce swego czasu, a ideologia mu się wykształtowała na przestrzeni lat :D

 • auruss

  Oceniono 3 razy 3

  Po co robicie mimowolnie reklamę temu grafomanowi, kabotynowi, pokurczowi moralnemu i mentalnemu ? Olewać złocistym strumieniem bydlaka.

 • Marek Ćmiel

  Oceniono 3 razy -3

  TO NIE DOWODZI ŻE TVP NIE JEST OBIEKTYWNA
  To jedynie stanowisko pojedynczej osoby, jej opinia a nie zbiór zasad TVP

 • comysle

  Oceniono 4 razy 4

  Prawdziwa twarz PiSu. Podobnie jak Pawłowicz, Zalewska, Maciarewicz, Pięta i wiele, wiele innych. Ach, cóż to za intelektualne elity! Śmiać się czy płakać?

 • piotrczerniakowski

  Oceniono 3 razy 3

  Wolski!!! Dla mnie jesteś zwierzęciem! Poczekam aż zdechniesz i obleję twój grób!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX