Pielgrzymi będą mieli się gdzie spowiadać. Podczas ŚDM w Krakowie stanie 100 przenośnych konfesjonałów

• Księża w czasie ŚDM będą spowiadać pielgrzymów w Strefach Pojednania• Łącznie w Krakowie stanie ponad 100 przenośnych konfesjonałów• Światowe Dni Młodzieży odbędą się w ostatnim tygodniu lipca

50 konfesjonałów przy bazylice Bożego Miłosierdzia, kolejne 50 w Parku Jordana, nieopodal Błoń, i jeszcze sześć dodatkowych konfesjonałów w kaplicach bazyliki Mariackiej - to trzy Strefy Pojednania zaplanowane przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Pielgrzymów przyjmować będą spowiednicy posługujący się wieloma językami. Konfesjonały będą odpowiednio oznaczone, by wierni ustawiali się we właściwych kolejkach - informuje "Gość Niedzielny". 

Wielojęzyczna spowiedź

Księża, którzy chcą pełnić posługę cały czas zgłaszają się do organizatorów ŚDM. Podczas rejestracji podają język, którym się posługują, a także godziny i miejsce, w których będą mogli uczestniczyć w spowiedzi.

Również sam papież Franciszek udzieli spowiedzi pięciu wolontariuszom w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim. Papież zasiądzie do konfesjonału w bazylice Bożego Miłosierdzia - podaje Katolicka Agencja Informacyjna. 

 "Modlitwa i dar sam w sobie"

Konfesjonały zaprojektował Stanisław Niemczyk - architekt, specjalizujący się w architekturze sakralnej, nazywany "polskim Gaudim". Jak czytamy na łamach "Gościa Niedzielnego", "dla firmy, która je wykonała, ta praca nie była zwykłą pracą, ale modlitwą i darem z samych siebie".

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku.