"Wyborcza": KRRiT zajmie się skargą na "Wiadomości". "Nawet komuniści nie posunęli się do tego..."

• KRRiT zajmie się skargą na cenzurowanie słów Obamy w "Wiadomościach"
• Szef Rady powiedział o tym w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej"
• Dworak: Nawet komuniści nie posunęli się do cenzurowania prezydenta USA

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmie się skargą na "Wiadomości". Przewodniczący KRRiT Jan Dworak w rozmowie z Wyborcza.pl tłumaczy, że doszło do przeinaczenia słów Baracka Obamy, co jest "bez wątpienia rodzajem kłamstwa" i "dyskwalifikuje tego, kto to robi".

Dworak przytacza sytuację z lat 70., kiedy do Polski przyjechał prezydent USA Jimmy Carter. Na konferencję nie wpuszczono niezależnych dziennikarzy, jednak Carter odpowiedział na przysłane pytania. - Nawet komuniści nie posunęli się do tego, żeby te słowa cenzurować - mówi szef KRRIT. I dodaje: "PRL-owskie władze nie ośmieliły się zrobić tego, co teraz zrobiły władze PiS". Zaznacza jednak, że nie chce uogólnień w stylu: jest gorzej niż za komuny.

Koniec kadencji KRRIT

Sejm odrzucił pod koniec czerwca sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2015 r. Na kolejnym posiedzeniu sprawozdaniem zajmie się Senat. Jeśli również senatorowie je odrzucą, kadencja członków Rady wygaśnie, o ile decyzję tę poprze prezydent.

Kadencja pięciu obecnych członków Krajowej Rady - dwóch wybranych przez prezydenta (Jan Dworak, Krzysztof Luft), dwóch wybranych przez Sejm (Witold Graboś i Sławomir Rogowski) i jednego wybranego przez Senat (Stefan Pastuszka) kończy się 3 sierpnia 2016 r.

 

 

Komentarze (381)
"Wyborcza": KRRiT zajmie się skargą na "Wiadomości". "Nawet komuniści nie posunęli się do tego..."
Zaloguj się
 • g_chochlik

  0

  Telewizja już robi się coraz bardziej Kur**ska, łączn ie z wiadomościami.

 • city-zen

  0

  Przecież to nie były słowa Baracka, tylko słowa napisanego dla niego scenariusza przez ludzi z CFR, który Barack odczytuje z telebeamów i i laptotów! Bądźmy szczerzy - słowa aktora Obamy, bez podpowiedzi suflera, nie mają żadnego znaczenia!

 • starczypl

  0

  wiadomości pislamabadu - głos z du...y kurskiego: smród, ciemność i bakterie kałowe

 • boooolek

  0

  Jeszcze trochę i będziecie jak w Wenezueli jeździć po papier toaletowy do Niemców hahaha Tam też rządził wybawiciel narodu rozdał co było a teraz płacz i rozpacz!

 • acide94

  Oceniono 2 razy 2

  Tow. Ziemiec, mistrz dziennikarski, ogłosił właśnie w "Wiadomościach" że najlepszym zawodnikiem Euro 2016 był jarosław kaczyński.

 • jan osik

  Oceniono 2 razy 2

  tow. Ziemiec,
  pochwalcie się kiedy odbieracie mundur jako strój służbowy do prowadzenia Wiadomości ...

 • drdr2

  Oceniono 2 razy 2

  A co na to radio rmffm? Ziemiec to ich człowiek a tak się sku.rwił. Radio Muzyka Demagogia

 • ml2403

  Oceniono 1 raz 1

  Po raz kolejny trzeba przypomnieć, że PiS i jego poprzedniczka PC to małe nic nie znaczące partyjki, które nie miałyby żadnej szansy na zaistnienie gdyby w swoim czasie nie stały się ramieniem politycznym Kościoła Katolickiego. Jeżeli ludzie tego nie zrozumieją i będą dalej uważać, że KK to sól naszej ziemi i musi istnieć w takiej formie jak obecnie czyli doić to państwo ile wlezie to będzie jak obecnie. Polska ma znakomite położenie między wschodem a Zachodem, ktore w czasie wojen było przekleństwem, ale w czasie pokoju jest dobrodziejstwem i może z nas uczynić potęgę, ale musimy się pozbyć tego czarnego pasożyta, który nie dość, że nas doi na prawo i lewo, ale jeszcze robi wszystko by Polska za bardzo nie wzbogaciła się, bo to wtedy ludzie zaczynają myśleć co zrobić ze swoimi majątkami zamiast grzecznie słuchać co proboszcz każe. To trzeba ludziom przedstawić i niech wybierają.

 • acide94

  Oceniono 2 razy 2

  "Wiadomości" podały, że jarosław kaczyński 400 mln lat temu jako pierwszy kręgowiec wyszedł z morza na ląd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX