"Laura leży i się nie rusza!" Podczas zabawy w głowę 6-latki wbiły się widły

• W głowę 6-letniej Laury wbiły się widły, gdy bawiła się na podwórku• Doszło do obrzęku mózgu i lekarze musieli usunąć fragment czaszki• Dziecko reaguje już na część bodźców, trwa zbiórka na implant kości

Na początku czerwca 6-letnia Laura bawiła się z rówieśnikami na podwórku swojego domu. Gdy dzieci na chwilę zostały same, w głowę Laury wbiły się widły, nie jest jasne w jaki sposób. "Laura leży i się nie rusza!" - zaalarmowały dorosłych dzieci - podaje Wrocław.wyborcza.pl. Początkowo lekarze dawali dziewczynce 1 proc. szans na przeżycie. Po kolejnych operacjach i dwóch tygodniach w śpiączce Laura jest w stanie stabilnym. Wodzi oczami, uśmiecha się, ale ma objawy porażenia.

Ty też możesz pomóc jej wrócić do zdrowia!

Dziecko może przejść neurorehabilitację w warszawskiej klinice Budzik. Lekarze muszą wstawić 6-latce implant czaszki - dziś jej mózg osłonięty jest tylko warstwą skóry. Implant, który będzie rósł razem z kością to koszt około 40 tys. zł. Takiej kwoty nie posiadają rodzice dziecka. W zebraniu potrzebnej kwoty pomaga Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia "Dolfroz". Darowizny można wpłacać na numer konta: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem "LUBIANA".

Więcej na Wrocław.wyborcza.pl >>>