Kolejna gwiazda znika z TVP. Tomasz Sekielski robił reportaże o uchodźcach i terroryzmie

• Program Tomasza Sekelskiego "Po prostu" zniknie z anteny TVP1• Umowa na jego realizację skończyła się, telewizja nie przedstawiła nowej • Informację podał branżowy portal wirtualnemedia.pl

Kolejny znany dziennikarz żegna się z TVP. Jak donosi branżowy portal Wirtualne Media, program Tomasza Sekielskiego "Po prostu" nie wróci na antenę TVP1 po wakacyjnej przerwie. Umowa na jego realizację skończyła się w czerwcu, a nowej propozycji dziennikarz nie otrzymał. Sam też - jak stwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami - zdecydował, że nie chce umowy przedłużać. Zajmie się "nowymi projektami". Na razie jednak nie zdradził, o jakie przedsięwzięcia chodzi. Sekielski współpracował z TVP od 2013 roku.

Dowiedz się więcej:

Czym zajmował się program "Po prostu"?

Program "Po prostu" nagradzanego dziennikarza Tomasza Sekielskiego był to cykl reportaży, kręconych dla TVP1 w różnych krajach. W subiektywny sposób pokazywał bieżące problemy. Materiały dotyczyły m.in. fali uchodźców i terroryzmu. Sekielski realizował też reportaże w tzw. "dżungli" w Calais i w Donbasie.

Jak wyglądają zmiany w Telewizji Polskiej?

Czystki w TVP zaczęły się po wygranej PiS w wyborach parlamentarnych. Prezesem został Jacek Kurski. Pracę straciły znane osoby: Tomasz Lis, Beata Tadla, Piotr Kraśko, Jarosław Kret, reporterzy, a także pracownicy, którzy nie byli znani szerszej publiczności, np. wydawcy. Odeszła Grażyna Torbicka. Szefową "Wiadomości" została popierająca PiS Marzena Paczuska. Zatrudniono prawicowych dziennikarzy: Dawida Wildsteina, Samuela Pereirę, Michała Rachonia.

A TERAZ ZOBACZ: Tak absurdalnych tłumaczeń PiS jeszcze nie miał

 

Więcej o: