"Zbyt brutalnie" zatrzymali córkę radnej PiS? Wynik kontroli może rozczarować min. Błaszczaka

• Bez kary dla policjantów po zatrzymaniu córki radnej PiS na zadymie
• Szef MSWiA twierdził, że została potraktowana zbyt brutalnie
• Kontrola w policji wykazała, że funkcjonariusze nie złamali prawa

Nie będzie wniosków dyscyplinarnych. Funkcjonariusze działali zgodnie z prawem - to wynik wewnętrznej kontroli policji w sprawie zatrzymania córki radnej PiS, Marii Kołakowskiej. 19-latka została zatrzymana w czasie protestu przeciw Marszowi Równości w Gdańsku. W jego trakcie doszło do przepychanek z policją. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak komentował, że kobieta była potraktowana zbyt brutalnie i zarządził szkolenia dla policjantów.

Czytaj więcej na Trójmiasto.wyborcza.pl >>>

 

Dowiedz się więcej:

Czemu zatrzymano córkę radnej PiS?

W maju przeciwnicy Trójmiejskiego Marszu Równości starli się z policją w Gdańsku. Narodowcy rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Zatrzymano pięć osób za udział w zbiegowisku i czynną napaść na funkcjonariusza. Jedną z nich była córka gdańskiej radnej PiS, Maria Kołakowska. Na nagraniach i zdjęciach widać, jak policjanci skuwają i przytrzymują ją na ziemi. Jej matka twierdziła, że dziewczyna padła ofiarą prowokacji. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Co mówił o zatrzymaniu szef MSWiA Mariusz Błaszczak?

- Sam fakt brutalnego potraktowania przez policję młodej kobiety, która, nic nie wskazywało na to, że jest agresywna, powalenie na ziemię tej pani, skrępowanie, przyciskanie do ziemi, to jest nieakceptowalne wobec kobiety - ocenił minister Mariusz Błaszczak. - Ja takiego zachowania nie akceptuję, powiedziałem to komendantowi głównemu policji - dodał. Zarządził też szkolenia dla policjantów. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (83)
"Zbyt brutalnie" zatrzymali córkę radnej PiS? Wynik kontroli może rozczarować min. Błaszczaka
Zaloguj się
 • kochambolka

  Oceniono 4 razy -2

  Były wiceminister w rządzie PiS Zbigniew RAU. nie odpowie za jazdę po pijanemu. Jak informuje prokuratura - jest niepoczytalny. I to ma być sprawiedliwość?Wypuścili ministra bandziora! A ty byś dawno siedział!
  Zamiast siedzieć w areszcie, cieszy się wolnością. Zbigniew R. (40 l.), były wiceminister, który po pijanemu jechał samochodem i groził niewinnym ludziom, strzelając z pistoletu, ciągle przebywa w jednym z poznańskich szpitali. Przed odpowiedzialnością ukrył się na pododdziale intensywnego nadzoru kardiologicznego. Sprawą zbulwersowana jest rodzina, której samochód zatrzymał pijany furiat
  – Jego leczenie powinni zacząć od głowy a nie od serca – twierdzi pan Piotr (39 l.), który wraz z żoną i synem padł ofiarą szaleńca. Przeżyli chwile grozy, ale nikt nie zaproponował im podobnej opieki medycznej.
  Były wiceminister i doradca Jerzego Buzka (74 l.) tuż po zatrzymaniu zaczął skarżyć się na problemy z sercem i teraz przechodzi badania. Ale nawet kiedy opuści już szpital, nie wyląduje za kratkami. Sąd – za marne 35 tys. zł poręczenia – pozwolił na to, by Zbigniew R. odpowiadał z wolnej stopy.
  – On może wszystko, my nic! – twierdzi Elżbieta Branbor (60 l.) z Chrośnicy. Kobieta uważa, że szalonego wiceministra udało się złapać tylko dlatego, że policja nie wiedziała, kogo ściga.
  Zbigniew RAU - zatrzymany za jazdę po pijanemu i strzelanie w powietrze z broni palnej - był wiceministrem w rządzie PiS jedynie kilka miesięcy. Co więcej, odszedł w proteście przeciwko dymisji Janusza Kaczmarka - byłego członka PZPR, od wielu lat skłóconego z Jarosławem Kaczyńskim.
  Ale jeszcze mniej mówi się o tym, co R. robił później (wiceministrem w rządzie PiS był... siedem lat temu). Otóż specjalista od strzelania w powietrze po pijanemu najpierw był doradcą Jerzego Buzka (Platforma Obywatelska) w Parlamencie Europejskim.

  Do Popisów w strzelaniu do żywych ludzi-tarcz Zbysio RAU koordynuje działania Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jednej z 28 platform technologicznych wspieranych przez ministrów podlegających Donaldowi Tuskowi.
  W działaniach PPBW uczestniczą m.in. Sąd Najwyższy, Polska Akademia Nauk, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralny Zarząd Służby Więziennej, Komenda Główna Policji i Straż Graniczna....
  Jak czytamy na stronie internetowej PPBW
  "prace PPBW cieszą się aprobatą i wsparciem władz państwowych, w tymMinisterstwaSpraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego".

  Zbigniew Rau to zatem aktualnie koordynator bardzo ważnej sieci technologicznej nadzorowanej przez rząd Donalda Tuska.
  Dlaczego media uparcie nazywają go zatem byłym wiceministrem PiS,
  choć Zbigniew Rau pełnił to stanowisko ledwie przez kilka miesięcy, i to aż siedem lat temu? To chyba pytanie retoryczne.
  Gdzie są te stowarzyszenia:
  Alter – Ego, Batorego,

 • kochambolka

  Oceniono 4 razy -2

  Irena Kołodziej2 godziny temu

  Oceniono 5 razy-3

  kochambolka pół godziny temu

  Oceniono 5 razy -3

  Jeśli jest zgodne z prawem takie POstępowanie POlicji....to trzeba zmienić prawo!
  Zgodnie z prawem strzelał POlicmajster po POlytologii... PO narkotykach..PO wódce... Zbysio Rau do ludzi na autostradzie i ten 39 letni bandzior zamiast siedzieć - cieszy się wielotysięczna emeryturką! -tylko dlatego, że razem z Buzkiem i Tuskiem przekręcał Polaków na wiele miliardów w tzw. tankach...

  Pokaż odpowiedzi (1)

 • verdura2763

  Oceniono 3 razy 1

  Tłusta świnia zaowolona że temu foty robią, wieprzku weż się za a zwalanie wagi, świneczko

 • uzdek98

  Oceniono 5 razy 3

  jaki brutalne... przeciez ten tlusty pasztet ma morde uchachana od ucha do ucha... pewno pierwszy tak bliski kontakt z płcia przeciwna...

 • kluska11

  Oceniono 4 razy 2

  A to się płaszczak znów wygłupił!
  Strasznych durni macie piździory przy korycie!

 • dublet

  Oceniono 5 razy 3

  Płaszczak do dymisji za kłamstwo i próbę nacisku na niezależny organ!

 • ptak_dodo

  Oceniono 5 razy 1

  no to kontrolerzy zaryzykowali swoje posady i kariery. następna kontrola zweryfikuje ich kompetencje.

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  Pałka dupa czy dupa pałka

 • zd46

  Oceniono 7 razy 5

  Brutalnie zatrzymana do kamery mówiła, rżąc z Błaszczaka jak szkapa: " Mamusia powie do Błaszczaka to on się POPŁASZCZY i załatwi". SIUŚKA wiedziała co mówi !!!!! "I to jest triumf prymitywnych PiS malarzy, gdy dupa podobna do twarzy".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX