Tusk odpowiada na zarzuty Kaczyńskiego ws. Brexitu. "Ponura rola? To samo dotyczy rządu Szydło"

1. Jarosław Kaczyński stwierdził, że to kierownictwo UE doprowadziło do Brexitu
2. Jego zdaniem, Donald Tusk źle prowadził negocjacje z Londynem
3. Tusk: "Ponura rola w rozmowach? Jeśli tak, to samo dotyczy rządu Szydło".

Donald Tusk odpowiedział na zarzuty Jarosława Kaczyńskiego ws. Brexitu - wcześniej prezes PiS zarzucił szefowi RE, że źle prowadził negocjacje z Londynem. Kaczyński stwierdził, że Tusk jest przez to odpowiedzialny za wynik brytyjskiego referendum. Tusk po spotkaniu liderów unijnych państw odpowiedział, że stanowisko w sprawie Wielkiej Brytanii zostało uzgodnione przez 27 państw członkowskich.  - Jeśli odegrałem ponurą rolę w tych negocjacjach, to ta sama definicja dotyczy rządu pani Beaty Szydło - stwierdził. 

Dowiedz się więcej:

Co zarzucił Tuskowi Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Donald Tusk doprowadził do tego, że Wielka Brytania postanowiła opuścić Unię Europejską. - Szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami. (...) Ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za Brexit i powinien zniknąć z europejskiej polityki, ale to dotyczy także całej Komisji Europejskiej w obecnym składzie - oznajmił Kaczyński, który domagał się wyciągnięcia wobec nich konsekwencji. 

Co odpowiedział Kaczyńskiemu Donald Tusk?

- To jedne z najdziwniejszych słów, jakie się pojawiły w polskiej polityce - stwierdził Tusk. - Głównym oczekiwaniem Brytyjczyków było ograniczenie swobody przepływu osób. Nie muszę Polakom tłumaczyć, co by to oznaczało w praktyce - tłumaczył szef Rady Europejskiej. Tusk wyjaśniał, że stanowisko Unii, jakie przyjęto w czasie negocjacji z Wielką Brytanią było stanowiskiem 27 państw członkowskich. - Jeśli zatem według pana Kaczyńskiego odegrałem ponurą rolę w tych negocjacjach, to ta sama definicja dotyczy rządu pani Beaty Szydło - skwitował. 

 

Komentarze (187)
Tusk odpowiada na zarzuty Kaczyńskiego ws. Brexitu. "Ponura rola? To samo dotyczy rządu Szydło"
Zaloguj się
 • hasyo

  0

  tuskowi PiS cofnie poparcie, witamy Makrelowy podnóżek przed TS :-)

 • johang28

  0

  Kaczyński TO NAJBARDZIEJ NIIEUDOLNY POLITYK PO 1989 ROKU w POLSCE.Wstyd mi za niego ,bo ośmiesza nasz kraj.A Tuskowi nawet do pięt nie dorośnie.Śmieszny ,mały,zakompleksiony człowieczek.

 • gzymek12

  Oceniono 9 razy -7

  do inteligentnych inaczej
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌
  UE zajmuje się istotnymi "problemami" typu transport cukierków karmelkowych (17 stron), czy usytuowaniem fotela w pojazdach, w których operator siedzi bokiem do kierunku jazdy (kilkadziesiąt stron), natomiast całkowicie pomija się tematy z wyłudzaniem VAT przez międzynarodowe mafie (kilkadziesiąt mld EUR rocznie).
  👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌👌
  to właśnie za to Donuś jest poklepywany po plecach i policzkach. A, że innym się to nie podoba, to mogą przecież wystąpić z Unii

 • junkamm

  Oceniono 5 razy -5

  unia europejska to mordercy złodzieje rasy panów korupcjanci i bandyci razem z polskimi politykami mordują słabych i chorych np emerytów . banda gnoi i cwaniaków opływającycxh w ogromnych pieniądzach . szczególnie w polsce mordowani są emeryci przez partie chrzecijanską prawo i sprawiedliwosc z dudą szydło i kaczorem .w du. mam takie chrzecijanstwo i cały ten kosciół usłyszałem na ulicy . juz nikt mnie i mojej rodziny w kosciele nie zobaczą to przez pseudo chrzecijanów prawo i sprawiedliwosc . usłyszałem tez na ulicy że w dniu powstania w poznaniu szkoda że w dude jeszcze nie żucali kamieniami . może by któryś trafił . aż mi sie gorąco zrobiło .tagrze unia europejska rozpadnie sie własnie przez głód nedze bezrobocie bezdomnosc i morderstwa przez polityków robione zbrodnia przeciwko ludzkosci przez polityków unijnych szczególnie polskich .

 • ateofi

  Oceniono 11 razy -9

  Tusek portkami trzęsie, bo jakby na to nie spojrzeć, ten wierny piesek mamy Merkel jest "twarzą" Brexitu i zawsze będxie mkozłem ofiarnym. W Polsce nikt na niegonie czeka. Na drugą kadencję w UE też nie będzie wybrany, bo to leniwy nieudacznik bez charyzmy i jakichkowiek przywódczych cech. Makrela zrobiła go "królem Jewropy" bo jak pisal "Der Spiegel" Tusk "był łatwy w obsłudze i nie sprawiał kłopotów"!

  A swoją drogą tu macie piękny cytat pijaczyny Schultza, który świetnie podsumowauje podejście "elyty" do obywateli UE: "Brytyjczycy złamali reguły. Nie jest filozofią UE przyzwalanie, by masy decydowały o jej losie".

  Nie to co "zapijaczone elyty" kierowane przez Junckiera. Oni mają prawo decydowac o setkach milionów Europejczyków!! Niech sobie plebs zapamięta, kto tu rządzi.

 • Kris Kros

  Oceniono 6 razy 4

  Buhaha, Kaczyński trzęsie portkami, bo UK była płatnikiem netto, co wiąże się z mniejszymi składkami na rzecz funduszy EU. Fundusze spadną, to i "cud Morawieckiego" się nie ziści :) Do boju Polsko :)

 • niezalany

  Oceniono 5 razy 3

  kaczyński pokazał kolejny raz jak monstrualnych rozmiarów, chorobliwą nienawiść nosi w sobie i jakie straszne ma kompleksy, to jest psychoza i naprawdę powinna być leczona, szczególnie jeżeli delikwent sprawuje faktyczne, jednoosobowe rządy w naszym kraju

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 4

  Prezes nawet na stróża się nie nadaje a zarządza 6 państwem europejskim , nie pełniąc żadnego stanowiska w państwie. Tak działa mafia w normalnym państwie Prezes partii jest Premierem lub Prezydentem ale czy by tego osobnika większość wybrała! Niestety ta pomyłka wyborcza, będzie nas gigantyczne pieniądze kosztowała.

 • siekier35

  Oceniono 3 razy 3

  zaprawdę powiadam WAM,im szybciej to mlaszczące COŚ wyląduje w pokoju bez klamek to jeszcze będzie jakaś nadzieja dla NAS.
  teraz szykuje się tylko ch...nia mrok i ziąb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX