Miłosne SMS-y od tajemniczego wielbiciela? Uwaga, to może być oszustwo!

1. Coraz więcej osób informuje o tym, że dostaje dziwne SMS-y od nieznajomych2. Treść SMS-ów to miłosne wyznania lub zapraszenia na randkę3. Po odpisaniu na taki SMS system może zacząć wysyłać płatne wiadomości

"Cześć rasowa diablico :-) Co tam u Ciebie słychać? Pozdrawiam Marcin". SMS o takiej treści dostała dziś rano pani Ela. Najpierw pomyślała, że ma tajemniczego wielbiciela. Jednak po chwili pojawiła się kolejna wiadomość: " Kurczę, przepraszam, pomyliłem...Ale żona by mi dała popalić. Pozdrawiam z Wrocławia. Marcin 36 lat".

 - Nowy sposób na oszustwo czy nieudany na podryw? - zapytała nas. Postanowiliśmy to sprawdzić.

SMS od nieznajomegoSMS od nieznajomego 

Okazało się, że podobne SMS-y dostaje coraz więcej osób. Wiadomości różnią się nieco treścią, ale wszystkie mają zachęcić do jak najszybszego odpisania nadawcy. 

"Cześć, widziałem Cię dziś na ulicy, bardzo mi się spodobałaś, ale nie miałem odwagi podejść. Młody, zamożny..." - taką wiadomość dostała Karolina, która także zgłosiła się do nas w sprawie dziwnych SMS-ów. 

Odpiszesz? Możesz słono za to zapłacić

Miłosne SMS-y przypominają sprawę fałszywych życzeń, które oszuści wysyłali podczas Wielkanocy. Po odpisaniu na taką wiadomość aktywowała się płatna usługa SMS Premium (jak informują operatorzy, numery, które wysyłają takie wiadomości mają cztery lub pięć znaków i zaczynają się od cyfry 7 lub 9).

Lepiej do tego nie dopuścić, bo SMS-y, które przychodzą po nieświadomej aktywacji, mogą podwyższyć kwotę rachunku telefonicznego nawet o kilkaset zł. 

Jeżeli otrzymacie podejrzaną wiadomość z nieznanego numeru, lepiej ją usunąć i nie odpowiadać. Dobrze też zgłaszać takie przypadki swojemu operatorowi i Urzędowi Komunikacji Elektronicznej.