Gwałtowne nawałnice nad Polską. Zalane Okęcie, utrudnienia na kolei, setki interwencji strażaków

1. Gwałtowne burze pojawiły się przede wszystkim na wschodzie kraju
2. Nawałnice, wiatr i grad spowodowały utrudnienia dla podróżniczych
3. Straż pożarna interweniowała ponad 1390 razy

Tak wyglądała niesamowita burza na Helu [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>>

Przed nawałnicami już rano ostrzegało IMGW. Burze będą przechodzić nad Polską przez cały wieczór. Jak widać na nagraniach i zdjęciach publikowanych w sieci, bardzo gwałtowne oberwanie chmury przeszło m.in. nad Warszawą. Strażacy usuwają skutki nawałnicy - to głównie powalone drzewa, które blokują ruch.

Ponad 1390 razy interweniowała straż pożarna po nawałnicach, które przeszły nad Polską. Nawałnice spowodowały poważne utrudnia, szczególnie dla podróżujących. 

W Świętokrzyskiem ok. 4 tys. odbiorców jest bez prądu. W woj. warmińsko-mazurskim straż pożarna odnotowała w niedzielę ponad 60 interwencji związanych z burzami, głównie przy przewróconych drzewach i zalanych piwnicach. Wiatr uszkodził dachy trzech budynków w tym regionie. Według straży pożarnej w województwie łódzkim w miejscowości Dłużniewice (pow. opoczyński) na jadący samochód spadł konar drzewa. Kierowca auta został ranny. Mężczyzna zostawił pojazd na poboczu, wrócił do domu, który znajdował się niedaleko zdarzenia i poprosił o pomoc.

Spektakularna ulewa w Warszawie 

Ok. godz. 16 nawałnica dotarła do Warszawy. Wiele osób publikowało w mediach społecznościowych zdjęcia chmur burzowych i zalanych ulic. W województwie mazowieckim wpłynęło około 180 zgłoszeń do Straży Pożarnej. Najwięcej na terenie powiatów: pruszkowskiego, piaseczyńskiego i otwockiego

 
 

Utrudnienia na lotniskach i kolei 

W Łankiejmach w powiecie kętrzyńskim (warmińsko-mazurskie) na jadący pociąg relacji Ełk-Olsztyn spadło drzewo. W wypadku ucierpiało trzech pasażerów; dwóch z nich odwieziono do szpitala.

Z powodu burzy na ok. pół godziny wstrzymano też ruch na lotnisku w Warszawie.

Na Centralnej Magistrali Kolejowej doszło do awarii zasilania; pociągi kierowane są na inne trasy.

Awaria pociągu we WłoszczowejAwaria pociągu we Włoszczowej Fot. Gazeta.pl

Tu możesz śledzić na żywo relację z burz >>>

 Komentarze (30)
Gwałtowne nawałnice nad Polską. Zalane Okęcie, utrudnienia na kolei, setki interwencji strażaków
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 1 raz 1

  Obiecana "Polska w ruinie" zbliża się szybkimi krokami! Mały deszczyk i Polska sparaliżowana! Szydło i rząd do dymisji! D00pa pod sąd!

 • janusz_ortografii

  0

  2. Nawałnice, wiatr i grad spowodowały utrudnienia dla podróżniczych

 • 6drabin

  Oceniono 1 raz 1

  Czyż burze nie są piękne?
  Niestety czasem czynią też zniszczenia.

 • ragefox

  Oceniono 7 razy -5

  Zalane Okęcie
  +++++++++++++++++++++++
  Natura się gubi.
  Tu nie było żadnego głosowania.

 • conrad11

  Oceniono 7 razy 3

  Czasem mam wrażenie, że wróciliśmy do wieków średnich. Każda burza czy ulewa traktowana jest przez media jak apokaliptyczny kataklizm.

 • grz.tom

  Oceniono 1 raz 1

  Czytelnik niech się doedukuje, jak się odmienia polskie nazwy miejscowości.

 • pawko13

  Oceniono 3 razy 1

  fajnie, tylko niech mi ktoś wyjaśni czemu siedzę w pociagu IC na stacji Warszawa Centralna a bez klimatyzacji. Ludzie się duszą w wagonach, nie ma czym oddychać. rozumiem, że wyłączenie klimatyzacji w pociągach EIC ma zmusić ludzi do jeżdzenia EIP?

  bilet tańszy o kilka procent a warunki gorsze niż w osobowym, bo nie można nawet otworzyć okna (wagon jest przystosowany do klimatyzacji)

 • piehemoth

  Oceniono 10 razy 6

  Dodajcie, że nad Polską WSCHODNIĄ, bo u nas od rana cisza na niebie. Warszawa to nie cała Polska. Aha, gratulacje dla autorów zdjęć, fajne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX