Gwałtowne nawałnice nad Polską. Zalane Okęcie, utrudnienia na kolei, setki interwencji strażaków

1. Gwałtowne burze pojawiły się przede wszystkim na wschodzie kraju2. Nawałnice, wiatr i grad spowodowały utrudnienia dla podróżniczych3. Straż pożarna interweniowała ponad 1390 razy

Tak wyglądała niesamowita burza na Helu [ZOBACZ ZDJĘCIA] >>>

Przed nawałnicami już rano ostrzegało IMGW. Burze będą przechodzić nad Polską przez cały wieczór. Jak widać na nagraniach i zdjęciach publikowanych w sieci, bardzo gwałtowne oberwanie chmury przeszło m.in. nad Warszawą. Strażacy usuwają skutki nawałnicy - to głównie powalone drzewa, które blokują ruch.

Ponad 1390 razy interweniowała straż pożarna po nawałnicach, które przeszły nad Polską. Nawałnice spowodowały poważne utrudnia, szczególnie dla podróżujących. 

W Świętokrzyskiem ok. 4 tys. odbiorców jest bez prądu. W woj. warmińsko-mazurskim straż pożarna odnotowała w niedzielę ponad 60 interwencji związanych z burzami, głównie przy przewróconych drzewach i zalanych piwnicach. Wiatr uszkodził dachy trzech budynków w tym regionie. Według straży pożarnej w województwie łódzkim w miejscowości Dłużniewice (pow. opoczyński) na jadący samochód spadł konar drzewa. Kierowca auta został ranny. Mężczyzna zostawił pojazd na poboczu, wrócił do domu, który znajdował się niedaleko zdarzenia i poprosił o pomoc.

Spektakularna ulewa w Warszawie 

Ok. godz. 16 nawałnica dotarła do Warszawy. Wiele osób publikowało w mediach społecznościowych zdjęcia chmur burzowych i zalanych ulic. W województwie mazowieckim wpłynęło około 180 zgłoszeń do Straży Pożarnej. Najwięcej na terenie powiatów: pruszkowskiego, piaseczyńskiego i otwockiego

 
 

Utrudnienia na lotniskach i kolei 

W Łankiejmach w powiecie kętrzyńskim (warmińsko-mazurskie) na jadący pociąg relacji Ełk-Olsztyn spadło drzewo. W wypadku ucierpiało trzech pasażerów; dwóch z nich odwieziono do szpitala.

Z powodu burzy na ok. pół godziny wstrzymano też ruch na lotnisku w Warszawie.

Na Centralnej Magistrali Kolejowej doszło do awarii zasilania; pociągi kierowane są na inne trasy.

Awaria pociągu we WłoszczowejAwaria pociągu we Włoszczowej Fot. Gazeta.pl

Tu możesz śledzić na żywo relację z burz >>>