"A teraz o realizacji kolejnych obietnic wyborczych". "Wiadomości" przechodzą same siebie

"Wiadomości" poinformowały widzów, jak PiS realizuje kolejne obietnice wyborcze. Do beczki miodu, łyżka dziegciu - KOD, czy raczej "sieroty po postkomunizmie, chce "upolitycznić ważną rocznicę" czerwca '76.

"A teraz o realizacji kolejnych obietnic wyborczych" - zapowiedział prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk i poinformował, że posłowie "zajęli się podatkiem handlowym, zdecydowali o likwidacji egzaminu szóstoklasistów i wybrano pięciu członków kolegium Instytutu Pamięci Narodowej". 

Po laurce dla rządu nadano materiał o wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy. - Podczas uroczystości 25-lecia demokratycznego prawa wyborczego w Polsce mówił, że nie ma nic bardziej fundamentalnego dla demokracji niż uczciwe wybory na rzetelnych zasadach. Podkreślił także rolę, jaką pełni PKW - dowiedzieliśmy się od prezentera. 

"Oburzenie wielu środowisk"

Kolejny materiał stanowił przeciwwagę dla części pochwalnej. "Wiadomości" podały, że w 40. rocznicę wydarzeń czerwca '76 roku w Radomiu Komitet Obrony Demokracji organizuje marsz. - Te zapowiedzi wywołują oburzenie wielu środowisk i podejrzenie o upolitycznieniu tej ważnej rocznicy - powiedział Adamczyk. 

Krzysztof Wyszkowski, od dziś jeden z członków kolegium IPN tak skomentował plany KOD-u: - Jest obawa, że to jest jakaś dywersja w stosunku do oficjalnych obchodów solidarnościowych i wtedy byłoby to zdarzenie nieprzystojne.

"Bolek" im nie wystarcza

- KOD wzywa do obrony rzekomo zagrożonej dziś wolności, o którą walczyli robotnicy w ’76 roku - to z kolei słowa autora materiału Klaudiusza Pobudzina. Komentarza udzielił rozbawiony Andrzej Gwiazda. - Te sieroty po postkomunizmie próbują koniecznie się do czegoś przykleić. Przypiąć sobie jakieś naklejki, tak, jakby „Bolek” im nie wystarczał - śmiał się.