TEGO nikt nie spodziewał się zobaczyć na portalu Karnowskich. Szybko usunęli, ale internet pamięta

1. Program 500 plus zadłużył Polskę o 47 mld zł - ogłosiło wGospodarce.pl
2. Po chwili artykuł zniknął ze strony prawicowego serwisu
3. wGospodarce to jeden z tytułów spółki Fratria, wydawcy "wSieci"

Tekst nie do końca zgodny z linią redakcyjną zauważył twitterowicz Exen. Chwilę później artykuł nie był już dostępny na stronie wGospodarce.pl, jednak i tym razem sprawdza się powiedzenie „internet nie zapomina”. Treść jest nadal dostępna dzięki archiwum Google.

"Na razie bal trwa..."

Z artykułu dowiadujemy się, że w ciągu ostatniego półrocza zadłużenie Polski wzrosło o 47 mld zł i „w głównej mierze jest to efekt programu socjalnego 500 plus”. Tak o długu mówi Witold Orłowski z Narodowej Rady Rozwoju:

Na razie bal trwa, obyśmy się nie obudzili z wielkim kacem i rachunkiem do zapłacenia. To nieliczenie się z konsekwencjami, bo ważniejsze jest zdobycie dodatkowego miliona głosów, a konsekwencjami ktoś będzie się martwił za 5 lat

Pointa artykułu jest równie miażdżąca. Autor tekstu przypomina, że rząd Platformy Obywatelskiej w pierwszej połowie 2015 roku zadłużył Polskę o 37 mld złotych. "Rząd Beaty Szydło pobił więc właśnie pewien raczej niechlubny rekord” - czytamy. 

Nie wiemy, dlaczego wGospodarce.pl usunął krytyczny wobec rządu artykuł. Z pytaniem o to zwróciliśmy się do redakcji serwisu. 

Bierecki, SKOK-i, Karnowski...

Serwis wGospodarce.pl wydawany jest przez Grupę Medialną Fratria. Inne tytuły grupy to m.in. tygodnik "wSieci" czy serwis wPolityce.pl. Udziałowcami Fratrii są Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki S. A., Apella S. A. (wywodząca się z firmy Media SKOK) i Jacek Karnowski.