Brexit? Rozmowa Szydło z Merkel? Nie. W "Wiadomościach" awantura o JEDEN wpis na Twitterze

1. "Wiadomości" skomentowały twitterowy wpis Jana Grabca z PO2. Polityk zestawił zdjęcie kibicującej Szydło z grupą działaczy Platformy3. TVP: "Politycy opozycji wykorzystują Euro do rywalizacji politycznej"

"Wiadomości" TVP trzy pierwsze materiały wieczornego wydania poświęciły Euro 2016. W dniu spotkania Beaty Szydło z Angelą Merkel i ich rozmowy o przyszłości Unii Europejskiej publiczna telewizja w pierwszych minutach programu nie mówiła o "Brexicie". Największą uwagę skupiła na kibicującej premier i wpisie Jana Grabca z PO.

We wtorek premier zaprosiła do ogrodu swojej kancelarii gości, by razem z nimi obejrzeć mecz Polski z Ukrainą. Zauważył to rzecznik PO Jan Grabiec. W swoim wpisie na Twitterze zestawił zdjęcie Beaty Szydło w otoczeniu kilku fotografów ze zdjęciem kilkunastu działaczy PO. Napisał: "Wygrywa drużyna!".

W rzeczywistości w ogrodach Kancelarii Premiera pojawiło się więcej osób. Nie, jak sugerować mogło zdjęcie wrzucone przez Grabca, jedynie kilku zaproszonych reporterów. 

"Wiadomości" nie mogły tego pozostawić bez komentarza. Klaudiusz Pobudzin w swoim materiale o wpis Grabca zapytał aż dwóch ekspertów i samego autora wpisu. 

Polityk w rozmowie z reporterem stwierdził, że PO odgrywała dużą rolę w rozwoju polskiej piłki nożnej, m.in. tym, że zadbała o budowę orlików. - Z całą pewnością Kapustka ćwiczył na orliku - powiedział Grabiec.

W tej "ważkiej" sprawie o wypowiedź poproszono też  dziennikarza sportowego z TV Republika Pawła Zarzecznego. Ten stwierdził, że "na plastiku nie gra się tak jak na trawie (...) i Kapustka się nie nauczył na żadnym orliku grać". 

"Komentatorzy przestrzegają działaczy PO przed upolitycznianiem Mistrzostw Europy w piłce nożnej" - podsumował Pobudzin.