"Czy pana żona przestała się puszczać?" Burmistrz zapowiada konsekwencje

1. Dyrektor basenu w Kłodzku obraził byłego burmistrza na konferencji2. "Czy pana żona przestała się puszczać?" - zapytał publicznie3. Urzędujący burmistrz już zapowiedział, że ukarze pracownika

- Czy pana żona przestała się puszczać? Albo czy przestał pan brać łapówki? - tak dyrektor basenu w Kłodzku Janusz Skrobot zwrócił się publicznie do byłego burmistrza, Bogusława Szpytmy. Na Youtube doba.pl pojawiło się nagranie z tej pyskówki:

 

Sprawę szeroko opisują lokalne media. Jak podaje "Gazeta Kłodzka" w artykule "Chamówa na basenie", wypowiedź padła na konferencji prasowej, dotyczącej czystości wody w basenie. Były burmistrz dopytywał, czy pływalnia została dostosowana do norm jakości wody, określonych przez Ministerstwo Zdrowia.

- Szanowny panie, pan budował ten basen. Pan zamówił tą technologię... - zaczął dyrektor.

- Ale krótka odpowiedź: tak, czy nie? - przerwał Szptyma.

- Myśli pan, że są pytania, na które można opowiedzieć "tak" lub "nie"? - odparował Skrobot. A następnie zapytał o żonę.

- To chamstwo - skomentował były burmistrz.

Będą konsekwencje

Skrobot już oficjalnie przeprosił za swoje zachowanie. TV Kłodzka opublikowała jego oświadczenie. "W związku z zaistniałą sytuacją podczas konferencji prasowej, dotyczącej stanu Krytej Pływalni w Kłodzku, pragnę uprzejmie przeprosić Wszystkich Państwa, Mieszkańców Kłodzka, którzy poczuli się zniesmaczeni moim zbyt emocjonalnym podaniem przykładów pytań, na które nie ma oczywistej odpowiedzi, sprowadzającej się wyłącznie do tak lub nie" - napisał.

W sprawie zabrał też głos burmistrz Kłodzka, Michał Piszko. Potępił zachowanie Skrobota i zapowiedział karę. Przy okazji zapewnił, że korzystanie z pływalni jest bezpieczne.