Kard. Macharski już po poważnej operacji kręgosłupa. Kościół o jego stanie

1. Kard. Macharski miał operację kręgosłupa w zakopiańskim szpitalu2. Jest stan jest ciężki, ale stabilny - podały władze kościelne

"Kard. Franciszek Macharski przeszedł udany zabieg stabilizacji potyliczno-szyjnej kręgosłupa, który wykonali lekarze z Katedry Ortopedii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakopanem" - podała w komunikacie Archidiecezja Krakowska. Duchowny jest teraz na intensywnej terapii. Jest stan jest ciężki, ale stabilny - przekazało biuro prasowe archidiecezji.

Dowiedz się więcej:

Kim jest kard. Franciszek Macharski?

Kard. Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Jego poprzednikiem i wielkim przyjacielem był Karol Wojtyła. Przez wiele lat kardynał był wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski (1979-94) oraz przewodniczącym Komisji ds. Nauki Katolickiej i Komisji ds. Apostolstwa Świeckich. Należał do watykańskich kongregacji. W czerwcu 2005 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie. Jego następcą został abp Stanisław Dziwisz.

Wypadki kardynała Macharskiego

Kard. Franciszek Macharski trafił do szpitala po wypadku. Wywrócił się na schodach w czasie spaceru, stracił przytomność. To jego kolejny upadek. W 2011 r. przewrócił się w swoim mieszkaniu i, z powodu pęknięcia kości miednicy, trafił do szpitala. Przeszedł leczenie i rehabilitację. Dwa lata później, też po upadku, złamał kość udową, był operowany.

Więcej o: