Samosąd w Częstochowie. Ojciec i syn użyli koktajlu Mołotowa

1. Policjanci zatrzymali 67-latka i jego 38-letniego syna2. Mężczyźni rzucili w okno sąsiada butelką z łatwopalną cieczą3. Powód? Narastający konflikt o sporny odcinek drogi

38-latek i jego ojciec rzucili koktajlem Mołotowa w okno domu sąsiada, które zaczęło się palić. Zniszczeniu uległ też fragment elewacji budynku. 67-latek staranował również samochodem bramę wjazdową sąsiada. Właściciel domu zdołał jednak samodzielnie ugasić ogień nim pożar rozprzestrzenił się dalej - podaje częstochowska policja. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

Co spowodowało całe zajście? Według ustaleń śledczych konflikt między sąsiadami narastał od lat. Czarę goryczy przelała jednak brama, która stanęła na spornym odcinku drogi.

Sprawcy zostali już zatrzymani. Na wniosek częstochowskich śledczych i prokuratory, sąd zastosował wobec starszego z podejrzanych tymczasowy areszt z możliwością zamiany na poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł.

Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenia mienia, a także groźby karalne, które kierowali pod adresem sąsiada od prawie 2 lat. - Prokurator powoła teraz biegłego, który oceni czy realna była groźba pożaru. Wtedy zarzuty mogą zostać zmienione - zastrzegł w rozmowie z RMF FM Tomasz Ozimek z prokuratury w Częstochowie.