Tomasz Zimoch odchodzi z Polskiego Radia. "Rozwiązałem umowę z winy pracodawcy"

Zawieszony przez zarząd Polskiego Radia Tomasz Zimoch oświadczył dziś na Facebooku, że rozwiązał współpracę z publicznym nadawcą.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Pod koniec maja Zarząd Polskiego Radia zawiesił Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych. Sprawa została skierowana do Komisji Etyki Polskiego Radia, która uznała, że dziennikarz "naruszył zasady etyki zawodowej".

Tomasz Zimoch podjął dziś decyzję o rozwiązaniu umowy z publicznym nadawą. "36 a właściwie 38 lat pracy. To było coś przepięknego. Ale dzisiaj rozwiązałem umowę z Polskim Radiem. Z winy pracodawcy" - napisał na swoim Facebooku.

W związku z opinią komisji etyki, "Presserwis" pytał niedawno rzecznika PR, jakie będą dalsze kroki spółki wobec red. Zimocha. "Zarząd potrzebuje trochę czasu do namysłu" - brzmiała odpowiedź.

W związku z zawieszeniem, dziennikarz został skreślony z listy sprawozdawców sportowych, którzy mieli komentować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Zimochowi zostały cofnięte akredytacje oraz rezerwacje hotelowe.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: