Kujawsko-pomorskie: 16-tonowa haubica staranowała drzwi dyskoteki [WIDEO]

1. W Szubinie pod Bydgoszczą haubica wjechała w budynek dyskoteki2. W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Nie naruszono też konstrukcji budynku3. Do zdarzenia doszło, ponieważ haubica uległa awarii. Kierowca był trzeźwy

Samobieżna haubica "Goździk" w ramach pokazu jeździła po placu przed dyskoteką Mono Club w Szubinie, około 20 km od Bydgoszczy. Nagle, jak gdyby nigdy nic, ruszyła prosto przed siebie i wjechała między filary przed wejściem do klubu i uderzyła w drzwi. 

Według wstępnych ustaleń policji doszło do blokady biegu i układu hamulcowego - podała Bydgoszcz.wyborcza.pl. Funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca, a jednocześnie właściciel pojazdu, był trzeźwy. 

Wjazd do dyskoteki

Skąd haubica na dyskotece? W Mono Club odbywała się impreza pod hasłem "Army of Mono. Wielkie manewry szubińskie". "Tej nocy specjalnie dla Was przejażdżki czołgiem T-55, Paintball, Waveshock, tancerki Candyladies oraz wiele więcej atrakcji i niespodzianek" - zapowiadali organizatorzy na Facebooku. 

Na tym nagraniu można zobaczyć, jak dokładnie wyglądał "wjazd" do dyskoteki. Ostrzegamy jednak, że pada w nim wiele wulgaryzmów.

W wyniku wypadku nikt nie ucierpiał. Nienaruszona została też konstrukcja budynku, w którym znajduje się dyskoteka.

Organizatorzy tłumaczyli później, że pojazd "z niewyjaśnionych przyczyn wjechał w klub". Najbliższa impreza w Szubinie została z tego powodu odwołana.