Elektryczne Gitary zaśpiewały w Opolu o "dobrej zmianie". Co powie Jacek Kurski?

Podczas festiwalu polskiej piosenki w Opolu wokalista Elektrycznych Gitar Kuba Sienkiewicz zmienił tekst zwrotki piosenki "Kiler". Władze TVP nie będą zadowolone.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPierwszego dnia festiwalu w Opolu, polscy artyści śpiewają piosenki filmowe. Jednym z pierwszych zespołów na opolskiej scenie były Elektryczne Gitary z piosenką z filmu "Kiler". Kuba Sienkiewicz zmienił słowa ostatniej zwrotki, wspominając o "dobrej zmianie", "lepszym sorcie" i "wstawaniu z kolan".

Oto cały tekst zmienionej zwrotki:

Już tylko Kiler Polska w ruinie Siedzę na minie Kiedy to minie? Same zakręty Kiler wyklęty Kiler skazany Na dobre zmiany Czy to dla sportu Lepszego sortu W tej kategorii Nowej historii Jak naród Polan Powstaje z kolan I łuk triumfalny

 

"Nie mogłem się oprzeć"

Po zejściu ze sceny Sienkiewicz w rozmowie z Opole.wyborcza.pl tłumaczył, że piosenka ma otwarty charakter i czasem "dorzuca do niej kolejne trzy grosze". - Tym razem nie mogłem się oprzeć. Aluzja mam nadzieję była czytelna dla publiczności. Chciałem podkreślić, że jeśli człowiek nie ma wyboru, to jest skazany. W tym przypadku skazany na dobre zmiany. Nie podoba mi się sposób uprawiania polityki w Polsce i postanowiłem o tym zaśpiewać- mówił.

Na próbach przed wieczorem festiwalu zespół nie wykonywał dodatkowej zwrotki. Wokalista nie przejmuje się jednak ewentualnymi konsekwencjami ze strony TVP. - Jakby co, są też inne telewizje - dodał.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań] Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: