Ten pies zachował się po bohatersku. Uratował innego czworonoga przed śmiercią

Ta historia to kolejny przykład empatii wśród zwierząt. Pies osłonił własnym ciałem przyjaciela, który został potrącony na ulicy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Na jezdni przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie leżał czworonóg potrącony przez samochód. Wkrótce pojawił się inny pies, który czuwał nad jego bezpieczeństwem. Osłonił go własnym ciałem, by uchronić go przed kolejnym potrąceniem - informuje "Głos Wielkopolski" .

Zwierzęta zwróciły w końcu uwagę ludzi, którzy przyszli zwierzętom z pomocą. Poszkodowany pies trafił do weterynarza, a następnie do swoich właścicieli.

Czworonóg, który go uratował przebywa obecnie w schronisku. Po dwutygodniowym okresie kwarantanny zwierzę będzie gotowe do adopcji.

- Sprawa psiego bohatera, który pomógł uratować życie drugiemu psu i najprawdopodobniej zapobiec wypadkowi, jest kolejnym przypadkiem na dowód, że pies potrafi odczuwać - mówi cytowana przez "Głos Wiewlkopolski" Magdalena Matczyńska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Bynajmniej, w każdym bądź razie i spolegliwy. Prawie każdy popełnia te błędy językowe. Ty też? [QUIZ] Które zdanie jest poprawne? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: