Znany bokser, Dawid K., zatrzymany. "Cygan" miał kierować gangiem

1. Dawid K. został zatrzymany przez CBŚP w Lublinie 2. Bokser usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą 3. Gang "Cygana" miał m.in. wyłudzać VAT i prać brudne pieniądze

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas35-latek był jednym z najważniejszych szefów zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się legalizacją luksusowych kradzionych samochodów terenu Unii Europejskiej. Grupa ta trudniła się również wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy - podało CBŚP. Były bokser usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa Dawida K. zalegalizowała co najmniej 15 aut skradzionych w Niemczech i Belgii (głównie BMW) i 8 wyłudzonych z wypożyczalni (dostawcze mercedesy) o wartości 3 mln złotych. Policjanci odzyskali do tej pory 12 samochodów, które zostały zwrócone niemieckim i belgijskim firmom ubezpieczeniowych.

Jak ustalili policjanci CBŚP, gang równolegle zajmował się wystawianiem nierzetelnych faktur i wyłudzaniem podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów. Członkowie grupy prali też brudne pieniądze; wykorzystywali do tego szereg spółek - słupów, powoływanych tylko na potrzeby przestępczego procederu, między którymi krążyły faktury. W ten sposób wyłudzili co najmniej 11 milionów zł.

"Cynag" miał już wcześniej problemy z prawem

Do tej pory policjanci zatrzymali 18 osób, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzy z tych osób usłyszały zarzuty kierowania grupą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwszy raz, kiedy Dawid K. ma problemy z prawem - cztery lata temu roku Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał wyrok skazujący "Cygana" na 2,5 roku więzienia za założenie i kierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu.

A TERAZ ZOBACZ: Ziobro chciał dopiec Platformie, ale wtedy powiedział TO

Zobacz wideo

A TERAZ ZOBACZ: Tak niszczeją pociągi za miliony

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Te 14 pytań pokaże, jak dobrze znasz lata 80. Ci powyżej 30 lat mają fory W którym roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ