Kancelaria Prezydenta publikuje TO zdjęcie Agaty Dudy. Spójrzcie na jej ręce

Na jednym ze zdjęć z wizyty pary prezydenckiej w Norwegii u pierwszej damy komentujący dopatrzyli się trzeciej ręki. Skąd się wzięła? Wyjaśnia Kancelaria Prezydenta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKancelaria prezydenta Andrzeja Dudy umieściła na jego facebookowej stronie album ze zdjęciami Pierwszej Damy w Norwegii. Pierwsze zdjęcie przedstawia Agatę Dudę idącą ścieżką w ogrodzie Zamku Oscarshall, gdzie Królowa Norwegii Sonja pokazała polskiej prezydentowej zgromadzoną przez siebie kolekcję szkła artystycznego i użytkowego. Jedno ze zdjęć wygląda, jakby Agata Duda "zyskała" trzecią rękę, wystającą zza ręki właściwej:

Część osób wytknęła to w komentarzach pod zdjęciem. Pojawiły się spekulacje, że to błąd retuszu i żarty, że ręka należy do prezesa lub jednego z użytkowników Twittera, który zasłynął dzięki konwersacjom z prezydentem . Fani pary prezydenckiej szybko odpowiedzieli na komentarze. "Jaka trzecia ręka? Wasz debilizm nie ma końca" - napisała jedna z osób, a inna dodała: "Trolle plują jadem żmii!".

My też się na to nabraliśmy i pomyśleliśmy, że to błąd grafika. We wpisie nie było całej sekwencji zdjęć, a opisywana przez nas fotografia została usunięta z facebookowego profilu prezydenta. Za wyciągnięcie błędnych wniosków i użycie słowa "retusz" w tytule przepraszamy.

Kancelaria wyjaśnia

Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, na Twitterze wyjaśnił, skąd wzięła się "trzecia ręka". - Należy do funkcjonariuszy BOR - napisał i zamieścił sekwencję zdjęć:

A TERAZ ZOBACZ: Nowa pierwsza dama i córka na zdjęciach

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Te 14 pytań pokaże, jak dobrze znasz lata 80. Ci powyżej 30 lat mają fory

 

W którym roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: