Adam Hofman wraca do gry. Były rzecznik PiS ma nowe stanowisko. Zaskoczeni?

1. Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej 2. Będzie odpowiadał m.in. za promocję tej dyscypliny 3. Swoją funkcję będzie pełnił społecznie - podał ZPR

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasByły rzecznik PiS Adam Hofman, skompromitowany w głośnej "aferze madryckiej", został odsunięty z polityki . Prowadził własną agencję PR. Teraz - jak podał w komunikacie Związek Piłki Ręcznej - zajmie się promocją piłki ręcznej jako nowy wiceprezes ZPR. Będzie też odpowiadał za współpracę z partnerami związku. "Swoją funkcję będzie pełnił społecznie. (...) Uzupełnił skład zarządu po rezygnacji Ryszarda Macha - wiceprezesa ds. finansowych" - czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu znalazło się też takie wyjaśnienie: "ZPRP informuje, że zawsze był, jest i będzie otwarty na współpracę z przedstawicielami różnych środowisk, którzy deklarują pracę na rzecz rozwoju i promocji polskiej piłki ręcznej. W zarządzie Związku zawsze byli i są przedstawiciele różnych profesji".

Jako doświadczenia sportowe Adama Hofmana związek wymienia fakt, że "w latach 2011-2015 był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji sportu i turystyki". Ostatnio były polityk chwalił się na Twitterze zamiłowaniem do biegania:

Na Twitterze już pojawiły się prześmiewcze komentarze na temat nowej funkcji Hofmana:

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak? Gorące powietrze się unosi Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: