Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET. Jej program przejmie dziennikarz RMF FM

1. Monika Olejnik odchodzi z Radia ZET po 15 latach współpracy 2. Dziennikarkę zastąpi Konrad Piasecki z RMF FM 3. Od 1 września poprowadzi program ?Gość Radia ZET?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1 września Konrad Piasecki dołączy do zespołu Radia ZET. Poprowadzi poranny program polityczny "Gość Radia ZET", którego gospodarzem jest obecnie Monika Olejnik - podało biuro prasowe stacji. Konrad Piasecki obecnie współpracuje z RMF FM - prowadzi tam "Kontrwywiad RMF FM".

Olejnik odchodzi z Radia ZET, bo nie zgodziła się na nową propozycję współpracy - te początkowo nieoficjalne informacje szybko potwierdziła sama rozgłośnia. "Zarząd Grupy Eurozet zaproponował Monice Olejnik kontynuowanie współpracy ze stacją i dalsze prowadzenie weekendowego programu "7 Dzień Tygodnia". (...) Jest miejsce i dla Konrada Piaseckiego, i Moniki Olejnik. Obydwoje są wybitnymi dziennikarzami, choć różni ich styl prowadzenia wywiadów. Na tej różnorodności nam zależało. (...) Dziennikarka nie przystała jednak na tę propozycję" - czytamy w komunikacie.

Znana dziennikarka będzie prowadzić dwa programy w Zetce tylko do wakacji. Olejnik była związana ze stacją od 2001 roku. Rozmowy z politykami prowadziła od poniedziałku do piątku w porannej audycji "Gość Radia Zet" i niedzielnym programie "Siódmy dzień tygodnia".

Teraz stacja podziękowała jej za "olbrzymi wkład w rozwój rozgłośni" i życzyła "dalszych sukcesów w działalności dziennikarskiej".

Zobacz wideo

A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w Toruniu

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak? Gorące powietrze się unosi Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: