Wiceszef publicystyki strzelił TVP samobója, na Twitterze zapytał o ocenę "Wiadomości". Tego się nie spodziewał

1. Wiceszef publicystyki w TVP zapytał na Twitterze o ocenę "Wiadomości" 2. W sondzie Samuela Pereiry przeważyły oceny negatywne 3. Publicysta opublikował po tym specjalne oświadczenie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Wiadomości" TVP1 tracą widzów i są krytykowane za brak obiektywizmu. Ostatnio - jak pisaliśmy na gazeta.pl - oberwało im się za brak informacji nt. strajku w ważnym szpitalu dziecięcym, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Najpierw spór, później sonda

W obronie programu stanął wówczas wiceszef publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (jednostka TVP), Samuel Pereira. Przypomniał materiał o początku strajku. Krytyków jednak nie przekonał. Tego samego dnia na swoim Twitterze umieścił sondę, w której można było ocenić program. Część komentatorów odebrała to jako nadgorliwość publicysty, znanego z oddania "dobrej zmianie" oraz strzał do własnej bramki i oczekiwała, że wyniki zawstydzą Pereirę.

Termin głosowania upłynął dziś. Ostatecznie przeważyły oceny negatywne: 54 proc. głosujących źle oceniła program (w tym 45 proc. "bardzo źle", 9 proc. "źle"). Na "bardzo dobrze" głosowało 27 proc., zaś na "dobrze" 19 proc., czyli 46 proc. osób była przychylna dziennikowi.

Wyniki sondy:

Wyniki sondy Samuela PereiryWyniki sondy Samuela Pereiry twitter.com/SamPereira_

I chociaż wyniki takiego głosowania są niereprezentatywne i można rozpatrywać je tylko w kategoriach internetowej zabawy, Pereira podszedł do sprawy bardzo poważnie.

Na swoim Facebooku umieścił oświadczenie, w którym napisał m.in., że "lewa strona Twittera" bezskutecznie próbowała "wywalczyć odpowiedni wynik". Zaznacza, że nie ma zamiaru "obrażać się" na wyniki, a kończy krytyką KOD i opozycji: "Nie zniżajmy się do poziomu "obrońców demokracji" i "miłośników tolerancji". Każdy ma prawo wziąć w nim udział oraz mobilizować swoje "elektoraty". Na tym polega właśnie demokracja, która tak bardzo Sikorskiego, Szackiego oraz tzw. KOD gorszy".

Zobacz całe oświadczenie Samuela Pereiry:

Komentujący już pytają, czy TVP wyciągnie teraz wnioski z niezbyt korzystnych wyników głosowania.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Te 14 pytań pokaże, jak dobrze znasz lata 80. Ci powyżej 30 lat mają fory W którym roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: