RMF FM: Jest śledztwo ws. głosowania na dwie ręce posłanki Małgorzaty Zwiercan

1. Posłanka Kukiz'15 zagłosowała w Sejmie za Kornela Morawieckiego 2. RMF FM: Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie 3. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Przypomnijmy: podczas wyboru Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK doszło do zamieszania - posłanka Kukiz'15, Małgorzata Zwiercan, głosowała za siebie i za Kornela Morawieckiego. Oboje są już poza klubem, a PO zawiadomiła prokuraturę o przestępstwie.

Jak podaje RMF FM, śledztwo wszczęto z artykułu dotyczącego poświadczenie nieprawdy w dokumencie. "Akt zagłosowania przez posłankę za klubowego kolegę wysoce uprawdopodobniła analiza materiałów dowodowych - w tym nagrań z kamer, a także sprawdzenie protokołów i list obecności posłów w momencie podejmowania decyzji przez Sejm" - dowiedział się dziennikarz stacji.

Prokuratura nie dopatrzyła się natomiast przestępstwa w decyzji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który zamknął głosowanie i nie przyjął wniosków o reasumpcję.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Po tych 7 pytaniach przekonacie się, czy wiecie więcej niż polscy politycy [QUIZ] W którym roku Polska weszła do Unii Europejskiej? (Na to pytanie źle odpowiedziała premier Beata Szydło z PiS) Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: