Przetłumaczono ją na setki języków, poza tym jednym. Powstała właśnie Biblia dla Millenialsów

Pismo Święte jest jedną z najczęściej czytanych książek na świecie. Mając ten fakt na uwadze, stworzono właśnie Biblię dla... Millenialsów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Biblia została przetłumaczona na ponad 500 języków. Teraz będzie ją można przeczytać również w języku wspólczesnych 20 i 30-latków.

W Biblii zatytułowanej "Scripture 4 Millenials" (Pismo dla Millenialsów) znajdują się znane z czatów i smsów emotikonki, internetowe skróty oraz krótkie sformułowania zaczerpnięte z młodzieżowego slangu.

Prace nad tym projektem trwały 6 miesięcy. Za pomocą zabawnych minek przełożono 66 ksiąg Biblii Króla Jakuba. Nowa wersja jednej z najpopularniejszych książek na świecie jest opisywana jako "zabawny sposób na dzielenie się Ewangelią".

"The Guardian Australia" rozmawiał z tłumaczem tej specyficznej Biblii. Chce on pozostać anonimowy - przedstawia się jedynie jako "fajny koleś w okularach przeciwsłonecznych".

- Pomyślałem, że jeśli szybko prześlemy 100 lat w przyszłość, można stworzyć Biblię opartą na emotikonach. Uznałem, że zabawnie byłoby spróbować stworzyć coś takiego - powiedział tłumacz.

Dodał, że chciał stworzyć Pismo Święte z minimalną liczbą słów - rodzaj ewangelicznego Twittera. Biblia została przełożona na język emotikonów za pomocą specjalnego, stworzonego przez niego programu. "Pismo dla Millenialsów" jest dostępne w sklepie iTunes.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak?

 

Gorące powietrze się unosi Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: