Pięć MIG-ów awaryjnie wylądowało w Gdańsku. "Na razie nie wiadomo, jak długo tu zostaną"

1. Pięć MIG-ów 29 z bazy w Mińsku Maz. wylądowało na lotnisku w Gdańsku 2. Przyczyną awaryjnego lądowania była usterka techniczna 3. Maszyny, w ramach tzw. przebazowania, leciały do Królewa Malborskiego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO przymusowym lądowaniu MIG-ów jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk . Samoloty leciały do Kólewa Malborskiego.

W przelocie brało udział w sumie sześć maszyn. Wszystkie pochodzą z Bazy Lotnictwa Wojskowego w Mińsku Mazowieckim. Jedna z nich usiadła na płycie lotniska wojskowego pod Malborkiem, pozostałe musiały polecieć do portu Gdańsk Rębiechowo.

- Na razie nie wiadomo, jak długo pozostaną w Rębiechowie. Prawdopodobnie do jutra - powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk kapitan Tomasz Basarab z 22 Bazy Lotniczej w Malborku.

- To była usterka techniczna. Samolot po prostu nie zjechał z pasa. Uruchomiliśmy zatem standardowe procedury i przekierowaliśmy pięć pozostałych samolotów na lotnisko zapasowe, którym jest Port Lotniczy w Rębiechowie - stwierdził Basarab w rozmowie z serwisem trojmiasto.pl .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak? Gorące powietrze się unosi Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: