Piesza miała kłopot, by przejść na drugą stronę ulicy. "Brak słów. 5 kierowców wyprzedziło przed przejściem"

Na nagraniu z jednej z warszawskich ulic widać, jak pięć rozpędzonych samochodów przejeżdża przez przejście dla pieszych. Kierowcy nie zwolnili, nawet gdy na pasach stała już kobieta z rowerem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę przed południem na ulicy Grójeckiej w Warszawie. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę kierowcy, który stanął przed pasami, aby przepuścić pieszą.

Kobieta, zgodnie z przepisami, schodzi z roweru. Jednak zanim zdążyła postawić stopę na przejściu, pojawiły się trzy samochody osobowe. Kierowcy bez wahania ominęli auto, które zatrzymało się przed pasami, uniemożliwiając kobiecie przedostanie się na drugą stronę ulicy.

Chwilę potem nadjeżdżają kolejne dwa samochody. Nie zwolniły, mimo że kobieta była już na pasach.

"Brak mi słów. 5 kierowców wyprzedziło przed przejściem. Dwóch dodatkowo wymusiło pierwszeństwo na pieszej gdy była już na pasach" - napisał kierowca, który udostępnił nagranie w sieci. "Mam nadzieję, że przynajmniej dwóch z tych pięciu kierowców straci prawo jazdy. A pozostali trzej dostaną wysokie mandaty" - dodał. Jak sugeruje w swoim wpisie, nagranie zostało wysłane do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Zgodnie z przepisami kierowca ma bezwzględny zakaz wyprzedzania innego pojazdu w pobliżu "zebry". Nie wolno takż omijać auta, które zatrzymało się przed przejściem, aby przepuścić pieszego. Kiedy w pobliżu przejścia dla pieszych znajduje się człowiek, który chce przejść na drugą stronę ulicy, kierowca ma obowiązek zwolnić, zatrzymać się i ustąpić pieszemu pierwszeństwa.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy zdałbyś egzamin na kartę rowerową? Dzieciaki z podstawówki dają radę, a Ty? [QUIZ] Kto ma pierwszeństwo na drodze dla rowerów? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: