Grafik "wSieci" znów w akcji. Miał być Tusk w wersji de luxe, a wyszło komicznie. I jeszcze te dodatki...

1. Na okładce nowego numeru prawicowego tygodnika pojawia się Donald Tusk 2. Grafik "wSieci" przerobił zdjęcie podróżującego samolotem mężczyzny 3. Pojawiło się dodatkowo cygaro (w samolocie!) i flaga UE.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Tusk już nie wróci. Wybrał unijne luksusy" - tak swój największy tekst nowego numeru reklamuje redakcja tygodnika "wSieci". Ale słowa znacznie tracą na znaczeniu, jeśli towarzyszy im taka okładka.

Okładka tygodnika 'wSieci'Okładka tygodnika "wSieci" Tygodnik "wSieci"

Chciałoby się napisać, że dzieło grafika "wSieci" wygląda z pozoru zupełnie naturalnie. Ale tak nie jest. Uwagę od razu zwraca twarz byłego premiera, zupełnie niepasująca do reszty kompozycji. I te zamaszyście rozłożone ręce. I rozpięta w stylu macho koszula. No dobrze, na pierwszy rzut oka widać, że to nie Donald Tusk.

W takim razie, kogo prawicowy tygodnik umieścił na swojej okładce? Odpowiedź na to pytanie szybko znalazł bloger Józef Moneta . Okazuje się, że "wSieci" skorzystało z bogatych zasobów popularnego serwisu do wyszukiwania fotografii Getty Images . Okładka tygodnika 'wSieci'Okładka tygodnika "wSieci" http://www.gettyimages.com/detail/photo/first-class-of-private-jet-airplane-royalty-free-image/473539800/license

Co ciekawe, ingerencja grafika "wSieci" nie skończyła się na doklejeniu do zdjęcia głowy Tuska. Prócz tego przewodniczący Rady Europejskiej "otrzymał" mocniejszą opaleniznę, lepiej widoczne owłosienie na klatce piersiowej i dymiące cygaro. Na klapie marynarki pojawiła się natomiast flaga Unii Europejskiej.

"Zastanawiam się, jak twórca okładki szukał zdjęcia. Patrząc po hasztagach, szukał młodego biznesmena, który w prywatnym odrzutowcu popija szampana. wSkrócie, człowieka sukcesu. No i znalazł" - czytamy na blogu Monety .

Okładka tygodnika 'wSieci'Okładka tygodnika "wSieci" gettyimages.com/

Autor bloga zwraca też uwagę na istotny "szczegół". Jego zdaniem, "wSieci" złamało jeden z punktów regulaminu serwisu, który zabrania redakcjom korzystania ze zdjęcia w celach komercyjnych, reklamowych bądź sprzedażowych.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Sprawdź, jak odporny jesteś na iluzję i potrafisz racjonalnie myśleć? Która linia jest dłuższa? aa a Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: