Katowice. Napisał, że "dla żartu" wrzucił metalową rurkę do silnika Airbusa. Błyskawiczna reakcja policji

1. Pracownik firmy obsługującej katowickie lotnisko ?zażartował? w sieci 2. Mężczyzna twierdził, że wrzucił metalową rurkę do silnika samolotu 3. Policja znalezła go w godzinę. Żali się teraz, że stracił pracę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWpis zamieszczony w serwisie wykop.pl w piątek rano zelektryzował policjantów. Mężczyzna napisał, że do silnika airbusa wrzucił metalową rurkę, żeby sprawdzić "wytrzymałość materiału".

"To uczucie gdy do silnika A320 wrzuciłeś dla żartów małą metalową rurkę do regulacji wysokości schodów xD zobaczymy na #flightradar24, czy łopatki poradzą sobie z rurką tak jak przemielają ptaszki. No co ja mam poradzić na swoje ciekawskie zapędy z wytrzymałości materiałów. Wiadomo lepiej gdybym to zrobił na samolocie cargowym bez pasażerów ale generalnie dla mnie to wszystko jedno bo jestem socjopatom i to nie autodiagnozowanym tylko podobno skrajnie dyssocjalny..." (pisownia oryginalna - przyp. red.) - pisał mężczyzna.

Wpis z serwisu wykop.plWpis z serwisu wykop.pl Fot. wykop.pl

Pracownik firmy obsługującej lotnisko Katowice-Pyrzowice szybko wyjaśnił, że to żart, ale służby nie odpuściły.

Incydent w rozmowie z portalem gazeta.pl potwierdził zarówno rzecznik portu, jak i oficer prasowy katowickiej policji. Według ich relacji funkcjonariusze zareagowali natychmiast i już po godzinie od zamieszczenia wiadomości dotarli do mężczyzny. Więcej szczegółów mamy poznać jednak dopiero w poniedziałek - informacji na ten temat będzie udzielała prokuratura, która postawiła już zarzuty internaucie.

Do tego czasu dokładny przebieg zdarzeń znamy jedynie z relacji mężczyzny. "Dumni jesteście z siebie? Nockę spędziłem na dołku, w******i mnie z roboty i grozi mi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Przecież napisałem, że to był żart. Dzięki, śmieszku p*********y" - pisał do innych użytkowników serwisu już po akcji policjantów.

Wpis z serwisu wykop.plWpis z serwisu wykop.pl Fot. wykop.pl

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. "Jesteś s*********y robiąc takie żarty", "no to se zrobiłeś żart życia", "nie obwiniaj teraz innych o swoją głupotę" - piszą.

A TERAZ ZOBACZ: Na tym lotnisku pada kinetyczny deszcz. To trzeba zobaczyć

Zobacz wideo

A TERAZ ZOBACZ: Zdjęcia lotnicze Warszawy

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!