Paryż. Piorun poraził 11 osób podczas kinderbalu. Poparzone dzieci

1. Przyjęcie urodzinowe odbywało się w jednym z paryskich parków 2. Gdy rozpętała się burza, piorun poraził 11 osób 3. Stan sześciorga z nich jest ciężki

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDo zdarzenia doszło podczas imprezy urodzinowej zorganizowanej w parku Monceau, w eleganckiej dzielnicy Paryża niedaleko Łuku Triumfalnego. Gdy rozpętała się gwałtowna burza, część osób schroniła się pod drzewem, w które uderzył później piorun.

Według wstępnych informacji, na gości nie runęło drzewo, ale doznali oni poważnych poparzeń od uderzenia pioruna. Do szpitala trafiło 11 osób, w tym ośmioro dzieci. Stan sześciorga uczestników przyjęcia (w tym czworga dzieci) jest ciężki.

Poszkodowanym pierwszej pomocy udzielił przebywający w parku strażak nie będący na służbie. Potem rannych przewieziono do paryskich szpitali.

Według serwisu Meteo France, co roku od 100 do 200 osób we Francji jest rażonych piorunami, co prowadzi do 10-20 zgonów rocznie. Eksperci przypominają, że w przypadku burzy kategorycznie nie wolno chronić się pod drzewami - nawet w miejskich parkach.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: