Działkę wartą trzy miliony złotych Kościół kupi za... niecałe 70 tys. Radni już wyrazili zgodę

1. TVN24: Radni z Krakowa zdecydowali się na sprzedaż półhektarowego terenu 2. Kościół, za zgodą Rady Miasta, kupi go z 98-procentową zniżką 3. Wynika to z charakteru działalności, jaką prowadzi kupujący - pisze TVN24

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak informują dziennikarze TVN24 , nabywca, który prowadzi działalność charytatywną, opiekuńczą lub oświatową, może ubiegać się o 98-procentowy rabat w przypadku zakupu tego typu nieruchomości. I właśnie na taką zniżkę zdecydowali się krakowscy radni.

A TERAZ ZOBACZ: Konsekracja kościoła w Toruniu

W głosowaniu większość z nich opowiedziała się, by działkę o rozmiarze około pół hektara, wycenianą na mniej więcej 3 miliony złotych, sprzedać za kwotę równą 68 tys. zł. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 31 osób - czytamy na stronie stacji . Czterech radnych głosowało przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Z takiego rozwiązania nie jest zadowolona Katarzyna Pabian, która powiedziała TVN24 , że "nie zaproponowano alternatywy". - Udzielenie takiej bonifikaty nie jest oczywiście niczym dziwnym, jednak miasto potrzebuje terenów zielonych i przy takiej okazji mogłoby dojść do wymiany - oceniła krakowska radna.

Z informacji, które przekazują dziennikarze TVN24, wynika, że teraz na zakupionym terenie mogą powstać m.in. parkingi.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: